ketvirtadienis, spalio 1 d.
Atskleisti Hitrou oro uosto plėtros planai: naujas pakilimo takas ir mokesčiai taršesniems automobiliams
tiesa.com
Pixabay.com

Iki 2026-ųjų viename užimčiausių Londono Hitrou oro uoste turėtų atsirasti trečias lėktuvų nusileidimo ir pakilimo takas, kuriuo bus užbaigtas oro uosto plėtros projektas, antradenį skelbia šalies žiniasklaida.

Plane teigiama apie upių nukreipimą, kelių ir M25 greitkelio perkėlimą po naujojo pakilimo ir nusileidimo tako tuneliu. 

Tiesa, Hitrou oro uosto plėtra buvo sutikta labai neigiamai, tačiau jo atstovai tikina aktyviai bendradarbiavę ir vis dar bendradarbiaujantys su vietinėmis bendruomenėmis ir suinteresuotomis šalimis.

Visuomenei iki rugsėjo 13 d. prieinamame plane pateiktos architektų iliustracijos, kuriose vaizduojamas po trečiuoju Hitrou oro uosto pakilimo ir nusileidimo taku einantis M25 greitkelis.

Vietinės ir aplinkos apsaugos grupės tikina, kad išplėtus oro uostą ir pastačius naują taką padidės ne tik triukšmo, bet ir oro tarša, o dažnesni skrydžiai padidins JK anglies dalelių emisiją.

Atsakydami į pastaruosius teigimus, oro uosto atstovai patikino, kad plane taip pat yra pavaizduota nauja mažos emisijos zona oro uoste. Tai reiškia, kad aplinkai labiau kenkiančiais automobiliais į oro uostą atvykę asmenys turės susimokėti papildomus mokesčius.

Hitrou oro uosto atstovai tikina, kad šia plėtra siekiama pagerinti viešojo transporto ryšius. Be to, skelbiama, kad daugiau nei 6 valandas naktį oro uoste nebus planuojami jokie skrydžiai, taip užtikrinant, kad aplink oro uostą gyvenantys žmonės galėtų ramiai pailsėti.

„Dirbame su oro uosto partneriais, vietinėmis bendruomenėmis ir vyriausybe, kad užtikrintume, jog remiantis mūsų planais, plėstis būtų galima atsakingai ir tvariai – nepamirštant aplinkos apsaugos“, – sakė Emma Gilthorpe, Hitrou oro uosto plėtros vykdomoji direktorė.

2019 06 18 06:15
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt