sekmadienis, spalio 25 d.
Augančios nuomos kainos iš namų veja nepasiturinčias šeimas
tiesa.com

Dėl naujausių vyriausybės pašalpų įstatymų pakeitimų tūkstančiai mažas pajamas gaunančių šeimų bus priverstos apleisti savo būstus. Ne gana to, kad sumažės teikiamų pašalpų suma, nekilnojamo turto nuomos kainos ženkliai šoktels iki 2020-ųjų metų, - pranešė theguardian.com.

Apgyvendinimo ir benamystės labdaros draugija „Shelter“ apskaičiavo, kad 80 proc. mažai uždirbančių šeimų nebegalės sau leisti gyventi dabartiniuose būstuose. Vien dabar, atskaičius visus mokesčius, Anglijos nuomininkai būsto nuomai išleidžia apie 47 proc. savo mėnesinių pajamų. Lieka vis mažiau pinigų maistui, kurui bei kitoms būtinoms reikmėms. Tokiems namų ūkiams prognozuojamos pražūtingos pasekmės, o dabar juos pasiekė dar liūdnesnės žinios – atlyginimų didinti nežadama, o būstų nuomos kainos ateinančius ketverius metus ženkliai augs.

Skirtumas tarp vietos būsto pašalpos ir nuomos kainos pasieks aukštumas tankiai apgyvendintose šalies miestuose, ypač pietuose. Pavyzdžiui prognozuojama, kad Londone, Westminsteryje dviejų miegamųjų buto nuomos kaina dar padidės £415 per mėnesį. Panašios tendencijos numatomos ir augančiuose miestuose: Kembridže (£529), Manchesteryje (£240), Bristolyje (£236 ), Lutone (£ 155) ir Birminghame (£107).

Daugelis šių miestų yra pagrindiniai užimtumo ir darbo vietas kuriantys centrai. Dirbantys asmenys bijo, kad su dabartine gaunama alga jie nebeišgalės susimokėti už nuomą, todėl turės keltis į kitus tolimus bei pigesnius rajonus, dalintis namais su kitomis šeimomis arba kraustytis į kitus Jungtinės Karalystės miestus.

„Shelter“ teigė, kad tokie pokyčiai prives prie krizės: „Vienintelis būdas, kad vyriausybė nutrauktų šį neigiamas pasekmes turintį kainų pokyčių ciklą, yra investuoti į namų statybas, kuriuos sau leisti galėtų ir mažesnes pajamas gaunantys žmonės“.

Pranešama, kad socialinio būsto nuomininkams šių būsto kainų šuoliai neturėtų daryti įtakos, nors vyriausybė ir planuoja iki 2016 metų balandžio sumažinti būsto pašalpas nuo 26 tūkst. iki 23 tūkst. per metus.

2015 09 10 11:45
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt