sekmadienis, rugsėjo 20 d.
Austrijos darbo rinkoje veši diskriminacija
tiesa.com

Nors Austrija ir nepatenka tarp šalių, kurioje dirba ir gyvena daug lietuvių, vis delto – tai viena valstybių, kurios stabili ekonominė situacija vilioja užsieniečius. Tiesa, emigrantų laukia ne tik naujakurių sunkumai. Daugelis užsieniečių Austrijos darbo rinkoje patiria diskriminaciją dėl to, kad jie nėra vietiniai.

Tą įrodo slapta į žurnalistų rankas patekę statistiniai duomenys. Kaip pranešė portalas Thelocal.at, didžioji dalis žmonių, kurie gyvena šalies sostinėje Vienoje ir neturi darbo, yra atvykėliai. Vienos įdarbinimo biuras suskaičiavo, kad daugiau nei 55 proc. nedirbančių žmonių yra kelių kartų emigrantų vaikai ir artimieji, o kas trečias bedarbis – užsienietis.

Oficialiai šiuo metu Vienoje darbo neturi tik šiek tiek daugiau nei 107 tūkst. žmonių. Dar virš 237 tūkst. pranešė darbo neturėję mažiausiai vieną dieną per visus metus. Skaičiuojama, kad vidutiniškai sostinėje gyvenantis žmogus per metus nedirbo 104 dienas.

Duomenys taip pat atskleidė, kad net 34 proc. nedirbančiųjų yra užsieniečiai. Tarp jų bedarbių šiemet yra beveik 6 proc. daugiau nei buvo praėjusiais metais. Sunkiausiai Vienoje darbą gauti bulgarams ir rumunams, kurie dažniausiai neturi aukštojo išsilavinimo. Skaičiuojama, kad šiuo metu Austrijoje atvykėlių iš šių šalių skaičius viršijo 16 tūkst.

Su sunkumais susirasti darbą taip pat susiduria ir vyresni nei 50 metų žmonės. Beje, tiek metų sulaukusiems vyrams Austrijoje darbą susirasti sunkiau nei jų vienmetėms moterims.

2014 12 02 15:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt