šeštadienis, liepos 4 d.
Automobilio nuoma keliaujant
tiesa.com

Vasara ir atostogų metas jau čia. Kas trauks į gamtą, kas į šiltesnę šalį – dauguma jau visai netrukus pradės kalendoriuje žymėti laukiančias laisvas vasaros savaitgalių dienas. Kad ir kur vyktumėte, viena iš patogiausių susisiekimo priemonių per trumpas atostogas tampa automobilis.

 Dažnai pasitaikanti problema, jog į Jungtinę Karalystę atvykstame palikę savo automobilius Lietuvoje, o su lengva nostalgija prisiminti apie juos verčia kasmetiniai atostogų planavimo ypatumai. Dėl to vis daugiau žmonių, ypač vasarą, pradeda naudotis puikia ir itin patogia paslauga – automobilio nuoma. Ką pravers sužinoti ir ko vertėtų pasistengti išvengti nuomojantis automobilį?

1. Namų darbus atlikite iš anksto

Daugelio daroma klaida prieš nuomojantis automobilį – planuoti kelionę pačią paskutinę minutę. Tokiu atveju nuoma kainuoja žymiai brangiau, nei rezervavus automobilį bent prieš keletą savaičių. Tai ypač aktualu per vasaros atostogas. Delsdami iki paskutinės dienos taip pat rizikuojate nebegauti pageidaujamos transporto priemonės. Vieni iš populiariausių šeimos automobilių – „Renault Scenic“ bei „Picasso“ modeliai – dažnai būna išgraibstomi dar prieš vasarą.

Ne mažiau svarbu planuoti kelionę iš anksto ir dėl to, kad galėtumėte palyginti skirtingų nuomos kompanijų pasiūlymus internete ir išsirinkti optimaliausią kainos ir norimo automobilio derinį. Jeigu keliaujate į vieną iš kontinentinės Europos šalių, praverstų prieš tai patikrinti, ar pasirinkta nuomos kompanija priklauso Europos automobilių nuomos tinklą vienijančiai organizacijai „European Car Rental Conciliation Service“ (ww.ecrcs.eu), kuri prireikus klientui padėtų lengviau išspręsti iškilusius nesutarimus su nuomos kompanija.

2. Pilkitės degalus patys

Dažnai prieš nuomodami automobilį vairuotojai gali pasirinkti galimybę pirmąjį degalų baką prisipildyti patys, taigi, nepirkti pilno bako benzino ar dyzelino iš nuomos kompanijos. Nuomos kompanijos dažniausiai taiko žymiai didesnius degalų tarifus, nei degalinių kainos. Taigi, jeigu įmanoma, visuomet patartina pirmuoju baku benzino ar dyzelino pasirūpinti patiems tam, kad vėliau nereikėtų be reikalo permokėti nuomos firmoms.

3. Daugiau vairuotojų – brangiau

Ne kiekvieną vairuotoją vilioja vairuoti ilgas ir nuobodžias valandas, ypač jeigu kelias už lango pasitaikė ne itin vaizdingas. Dėl to prieš nuomojantis automobilį neretai pasirenkama registruoti papildomą vairuotoją, dažniausiai sutuoktinį arba draugą, keliaujantį kartu.

Tačiau nepamirškite, jog kiekvienas papildomas vairuotojas yra automatiškai apdraudžiamas privalomuoju vairuotojų draudimu, ir dėl to nuomos kaina gali pastebimai išaugti. Jeigu vis dėlto nutarėte vairuoti pasikeisdami, verta pasirinkti didžiausią stažą ir patirtį turintį bendrakeleivį, antraip už papildomus draudimo mokesčius paklosite dešimtis papildomų svarų už kiekvieną kelionės dieną.

4. Vežiokitės nuosavą vaiko sėdynę

Jeigu keliaujate su mažamečiais vaikais, kuriuos dar būtina vežiotis specialiose vaikams pritaikytose sėdynėse, pasirūpinkite tuo dar prieš kelionę. Automobilių nuomos firmos už mažamečių vaikų kėdutes taiko gana didelius papildomus tarifus. Per dviejų savaičių atostogas Ispanijoje ar Italijoje tik už vaikui skirtą sėdynę gali tekti papildomai sumokėti nuo 62 iki 70 svarų.

5. Įsigykite navigacijos prietaisą

Satelitinės navigacijos prietaisai, dar žinomi kaip „tomtomai“– dar vienas nepigus malonumas, tačiau greičiau – tikra būtinybė net ir savaitgalio kelionėje. Be abejo, nuomos kompanijos automobilio navigacijos prietaisus siūlo visiems, tačiau jų kaina ten palyginti tikrai nemaža. Keliaudami dvi savaites po Europą galite sumokėti per 100 svarų vien tik už šį papildomą įrenginį automobilyje. Įsigyti nuosavą „tomtomą“ gali būti pigesnė alternatyva, negu jį nuomotis.

6. Visada atsiskaitykite tik kreditine kortele

Prieš patikėdamos automobilį naujam klientui automobilių nuomos kompanijos dažniausiai paprašys jūsų paso ir mokėjimo kortelės kopijų. Jeigu yra galimybė, už paslaugas visuomet stenkitės atsiskaityti tik kreditine kortele. Ji ne tik geriau apsaugota nuo vagysčių, neteisėto pinigų išėmimo, tačiau ir pakliuvus į sukčių pinkles kortelę išdavęs bankas yra įpareigotas įstatymo jums kompensuoti prarastus pinigus.

Be to, atsiskaityti už automobilio nuomą užsienio šalyje labiau apsimoka būtent tos šalies valiuta. Keitimo bei pinigų konvertavimo mokesčiai būna kur kas didesni, nei oficialusis valiutos keitimo kursas. Tad Ispanijoje, Prancūzijoje ar Lietuvoje už paslaugas atsiskaityti svarais sterlingų tikrai nėra pats išmintingiausias sprendimas.

7. Baudos už greičio viršijimą niekur nedings

Nusižengus kelių eismo taisyklėms, viršijus leistiną greitį ar užsienyje gavus baudą už vairavimą išgėrus patartina nieko nelaukiant susimokėti priskirtą baudą dar užsienio šalyje. Atsakomybės už nusižengimus išvengti praktiškai nebus įmanoma, nes automobilių nuomos kompanija turi visus svarbiausius jūsų duomenis nuo pavardės iki gyvenamosios vietos adreso, kuriais prireikus yra įsipareigojusi dalintis su kitų šalių policija.

Išvykus nuomotu automobiliu į užsienį net ir menkiausias netikėtas eismo įvykis ten turi būti registruojamas, dažniausiai kartu su vietinės kelių policijos oficialiu avarijos išrašu. Atlikę visas numatytas procedūras sutaupysite ne tik laiko, bet ir pinigų tuo atveju, jeigu prireiktų detalesnio eismo įvykio tyrimo.

8. Patikrinkite automobilį „prieš“ ir „po“

Prieš pasirinkdami nuomojamą automobilį nepamirškite įvertinti ne tik bendrą automobilio būklę, tačiau atidžiai apžiūrėkite ir įvertinkite net pačius menkiausius įbrėžimus. Kiekvienas neatitikimas turi būti fiksuojamas specialiame nuomos kompanijos dokumente dar prieš automobiliui išriedant į gatvę. Nesikuklinkite ir nesibaiminkite nufotografuoti kosmetinius mašinos pažeidimus. Taip juos užfiksuosite, o data ir laikas prie nuotraukos prireikus padės tiksliai nustatyti, kada įbrėžimai ar įlenkimai buvo pastebėti.

Taip pat nepamirškite patikrinti, ar visi prietaisai ir kiti būtinieji automobilio „atributai“ yra vietoje. Atsarginis ratas, pirmosios pagalbos vaistinėlė, gesintuvas yra privalomi visur. Kai kuriose šalyse vairuotojams būtina vežiotis atsargines žibintų lempas, jeigu neplanuotai jų prireiktų kelyje.

Na ir, žinoma, nuomojamo automobilio raktus laikykite kuo saugesnėje vietoje. Mažiausiai, ko norėtųsi sulaukti per atostogas – tai vagių, tačiau būtent per jas jie dažniausiai ir pasirodo. Taigi būkite budrūs ir – puikių kelionių šią vasarą!

2014 05 28 07:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt