sekmadienis, sausio 24 d.
B. Johnsonas: JK antirasistinius protestus „užvaldė ekstremistai“
BNS

Didžiosios Britanijos ministras Borisas Johnsonas (Borisas Johnsonas) penktadienį perspėjo, kad Jungtinėje Karalystėje antirasistinius protestus „užvaldė ekstremistai“, puolantys nacionalinius paminklus, kad „cenzūruotų mūsų praeitį“.

„Akivaizdu, kad protestus, deja, užvaldė ekstremistų smurto siekis“, – sakome B. Johnsono pareiškime socialiniame tinkle „Twitter“.

Londone artėjant savaitgalį numatytai dar vienai demonstracijų ir mitingų bangai policija pradėjo apkalinėti garsias statulas visame mieste.

Praėjusį savaitgalį per judėjimo „Black Lives Matter“ („Juodaodžių gyvybės svarbios“) protestus, kuriuos išprovokavo policijos sulaikomo juodaodžio mirtis Minesotos valstijoje gegužės 25 dieną, Londone prie parlamento rūmų protestuotojai subjaurojo garsiąją Winstono Churchillio (Vinstono Čerčilio) statulą.

B. Johnsonas pavadino šį išpuolį „absurdišku ir gėdingu“.

„Winstono Churchilio statula Parlamento aikštėje nuolat primena apie jo pasiekimus gelbstint šią šalį – ir visą Europą – nuo fašistinės ir rasistinės tironijos“, – kalbėjo B. Johnsonas, asmeniškai labai vertinantis šį karo laikų šalies lyderį.

„Taip, kartais jo išsakytos nuomonės buvo ir yra nepriimtinos mums šiandien, bet jis buvo didvyris ir tikrai nusipelnė šio paminklo“, – parašė B. Johnsonas.

Tuo metu protestuotojai kaltina W. Churchillį dėl jo politikos, per kurią 1943 metais Indijos Bengalijos valstijoje nuo bado mirė milijonai žmonių.

„Negalime dabar bandyti redaguoti arba cenzūruoti mūsų praeitį. Negalime apsimesti, kad mūsų istorija yra kitokia“, – nurodė B. Johnsonas.

„Paminklus mūsų miestuose ir miesteliuose pastatė buvusios kartos“, – pridūrė jis.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2020 06 12 15:59
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt