ketvirtadienis, balandžio 22 d.
B. Johnsonas: JK tebeturi galimybių sudaryti „gerą“ prekybos susitarimą su ES
BNS
SCANPIX

Jungtinės Karalystės premjeras Borisas Johnsonas (Borisas Džonsonas) trečiadienį pareiškė, kad jo šaliai tebėra įmanoma susitarti su Europos Sąjunga dėl prekybos ryšių  po „Brexito“.

Šiuos komentarus vyriausybės vadovas išsakė ruošdamasis susitikti Briuselyje su Europos Komisijos pirmininke Ursula von der Leyen (Urzula fon der Lajen).

„Gera sutartis tebelaukia būti sudaryta. Tikiuosi šį vakarą aptarti ją su komisare von der Leyen“, – B. Johnsonas sakė Britanijos parlamentui.

Tačiau B. Johnsonas sudavė smūgį viltims, kad derybos bus pasiektas proveržis, vėl sukritikavęs ES pastangas užtikrinti, kad Britanija nuo sausio 1 dienos toliau laikytųsi konkurencijos taisyklių.

Nesutarimai dėl sąžiningos konkurencijos nuostatų, kaip ir ES šalių teisė žvejoto Britanijos vandenyse, buvo vienas iš pagrindinių derybų kliuvinių.

B. Johnsonas sakė, kad Briuselio pasiūlymai dėl žuvininkystės reikštų, kad JK būtų „vienintelė šalis pasaulyje, neturinti savo žvejybos vandenų suverenios kontrolės“.

„Tokių sąlygų joks šios šalies ministras pirmininkas neturėtų priimti“, – B. Johnsonas sakė įstatymų leidėjams per savaitinę klausimų ir atsakymų sesiją.

Britanija oficialiai išstojo iš ES sausio 31 dieną, praėjus beveik ketveriems metams po „Brexito“ referendumo, smarkiai suskaldžiusio šalies visuomenę ir paralyžiavusio politiką.

Iki šių metų pabaigos, kai baigsis pereinamasis laikotarpis, abi pusės tikisi susitarti dėl tolesnių prekybos ryšių, bet derybos yra įstrigusios, o laiko lieka vis mažiau.

B. Johnsonas pabrėžė, kad net jeigu susitarti nepavyktų, Britanija gruodžio 31-ąją pasitrauks iš Europos muitų sąjungos ir bendrosios rinkos, tačiau tai, anot premjero, nebus kliūtis jai „galingai suklestėti“.

Susigrąžinę JK pinigų, sienų ir įstatymų kontrolę „naudosimės visomis palankiomis galimybėmis, kurių atneša „Brexitas“, teigė premjeras.

Tačiau B. Johnsonas yra smarkiai spaudžiamas verslo, norinčio didesnio aiškumo, kokios taisyklės bus taikomos nuo sausio 1 dienos.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2020 12 09 16:44
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt