šeštadienis, sausio 16 d.
B. Johnsonas: kovojant su rasizmu „reikia padaryti gerokai daugiau nei dabar“
Alfa.lt

Jungtinės Karalystės premjeras Borisas Johnsonas paskelbė kursiantis naują gyventojų nelygybę tiriančią komisiją ir teigė, kad „reikia padaryti gerokai daugiau“ kovojant su šalyje įsivešėjusiu rasizmu.

Portalo BBC duomenimis, B. Johnsonas teigė, kad „niekas, kam rūpi ši valstybė“, negali ignoruoti šiuo metu vykstančių antirasistinių protestų, kuriuos sukėlė JAV įvykdytas juodaodžio George‘o Floydo nužudymas.

Tačiau šie premjero veiksmai sulaukė opozicinės leiboristų partijos kritikos, jos nariui Davidui Lammy‘iui paraginus veikti, o ne kurti dar vieną vertinimo komisiją.

Premjeras taip pat tvirtino, kad JK neturėtų bandyti „perrašinėti istorijos“ pašalindama istorinius monumentus – šalies paveldas turi būti paliktas „iš esmės ramybėje“.

B. Johnsonas pasmerkė „kraštutinių dešiniųjų vandalus“, sukėlusius riaušes šeštadienį, jų teigimu, ginant istorinius paminklus. Per šiuos įvykius buvo suimta per 100 žmonių. Premjero teigimu, šie veiksmai buvo „visiškai absurdiški“, nors ir vėliau pripažino, kad „apgailėtina“ yra ir tai, jog buvusio premjero Winstono Churchillio statulai buvo iškilusi nuniokojimo grėsmė.

Praėjusį savaitgalį esanti legendinio Antrojo pasaulinio karo laikų premjero statula Parlamento aikštėje buvo nupurkšta dažais, ant jos užrašant „jis buvo rasistas“. Bristolyje panašaus išpuolio metu į vandenį buvo nuverstas vergais prekiavusio Edwardo Colstono monumentas. 

Premjeras teigė, kad jo vyriausybės kuriama komisija peržiūrės nelygybės situaciją šalyje, nes sakyti, „kad yra pasiektas milžiniškas progresas kovojant su rasizmu, nėra prasmės“.

„Mums reikia padaryti gerokai daugiau. Ir mes tai padarysime. Atėjo laikas tarpvyriausybinei komisijai peržvelgti visus nelygybės pjūvius – darbovietėje, sveikatos institucijose, akademinėje erdvėje ir visose kitose gyvenimo srityse“, – rašė B. Johnsonas.

Kai kurios temos, pavyzdžiui, sveikatos paslaugų prieinamumas koronaviruso pandemijos metu, tapo ypač skausmingos, statistikoje aiškiai atsispindint, kad etninių mažumų asmenys šalyje nuo koronaviruso miršta „neproporcingai“ dažniau.

Šešėlinis teisingumo sekretorius D. Lammy‘is teigė, kad iki šiol jau buvo parengtas ne vienas rasinės nelygybės tyrimas – tiek leiboristų, tiek pačių konservatorių iniciatyva.

„Mes galime suprasti, kodėl taip atrodo, bet vėl JK nori skaičių, duomenų, bet ne veiksmo, – BBC radijo laidos metu kalbėjo D. Lammy‘is. – Juodaodžiai žmonės nevaidina aukų, kaip Borisas bando teigti. Jie protestuoja, kad peržiūrų ir tyrimų laikas baigėsi ir atėjo laikas veikti.“

2020 06 25 09:30
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt