šeštadienis, sausio 16 d.
B. Johnsonas tikisi, kad iki lapkričio britai pamažu grįš prie įprasto gyvenimo būdo
Alfa.lt

Jungtinės Karalystės premjeras Borisas Johnsonas spaudos konferencijos metu vylėsi, kad šalis iki lapkričio vidurio turėtų grįžti į „didžiąja dalimi normalų“ gyvenimą, paskutinius karantino apribojimus panaikinant „galbūt iki Kalėdų“.

Tačiau portalo BBC duomenimis, šis planas išlieka „sąlyginis“ ir priklausys kaip JK seksis tvarkytis su pandemija, bei laimės „ilgą kovą“ prieš virusą.

Tikimąsi geriausio dėl Kalėdų

Esminis klausimas išlieka kiek premjeras yra užtikrintas, kad šeimos šiais metais galės susirinkti prie Kalėdų stalo. Tačiau šalies vadovas tvirtina, kad kol kas visos aplinkybės yra nežinomos, tačiau bus stengiamasi dėl geriausio įmanomo varianto.

„Tai yra ne tik labai svarbus metas šeimoms, bet ir labai svarbus metų laikas JK ekonomikai ir milijonams žmonių, dirbančių įvairiuose sektoriuose bei gaunančių kuklias pajamas. Todėl yra labai svarbu tikėtis geriausio, bet ruoštis blogiausiam“, - tvirtino B. Johnsonas.

Premjero teigimu, visi Vyriausybės planai rugsėjui, spaliui ir lapkričiui vis dar yra „sąlyginiai“, tačiau „tikroji paslaptis“ kovoje su virusu buvo ir bus „sveikas protas ir kolektyvinis britų susitelkimas“. 

Ar B. Johnsonas pataikauja darbdaviams?

Labai panašu, kad JK premjeras bando kaip įmanoma anksčiau vėl išjudinti sustingusią ekonomiką. Spaudos konferencijos metu politikas dar kartą pabrėžė, kad viešuoju transportu jau galima laisvai naudotis, o nuo rugpjūčio 1 d. bus panaikinta rekomendacija dirbti iš namų.

Taip pat, verslams ketinama suteikti daugiau laisvės sprendžiant patiems ar jų darbuotojai turėtų grįžti į darbus.

„Vyriausybė tikrai turi konkretų požiūrį ar jau yra saugu grįžti į darbus ir mes teigiame, kad jau yra saugu, kol darbdaviai yra atlikę visus reikiamus saugumo žingsnius, – teigė premjeras. – Tačiau ar žmonės turėtų grįžti į darbus nėra kažkas ką turėtų spręsti Vyriausybė. Tai turėtų būti darbdavių teisė.“

Tokie pareiškimai atspindi rimtą rūpestį dėl šalies ekonomikos – ne tik, kad kai kurie žmonės vargiai turi galimybę dirbti iš namų ir, kai kuriais atvejais, būna mažiau produktyvūs, tačiau ir kai kurie verslai negali vykdyti savo įprastos veiklos jei darbuotojai nebūna savo įprastose darbo vietose.

Šie premjero pareiškimai tikrai gali užduoti rimtą klausimą ar jis nebando pataikauti darbdaviams, kuriems jau dabar dažnai reikia priimti gan sunkius sprendimus bandant išlikti.

Taip pat, tokie B. Johnsono norai kertasi ir su jo pačio moksliniu patarėju Patricku Vallance‘u, kuris dar vakar teigė, kad kol kas „nėra jokios priežasties“ pakeisti rekomendaciją dirbti iš namų. 

2020 07 17 18:03
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt