trečiadienis, balandžio 21 d.
B. Johnsono ankstyva kalėdinė dovana Britanijai: šeši mėnesiai koronavirusinio liūdesio
Alfa.lt

Jungtinei Karalystei susiduriant su milžinišku koronaviruso atvejų išaugimu, premjeras Borisas Johnsonas paskelbė naujas priemones kovojant su virusu, tarp kurių restoranų ir barų darbo laiko trumpinimas iki 22.00 val. ar griežtai policijos prižiūrimi apribojimai, kaip žmonės gali socializuotis.

Portalo CNN duomenimis, B. Johnsonas paprašė galinčių namie dirbti žmonių juose ir likti – praėjus vos porai savaičių po šalies vyriausybės plačiai paviešintos kampanijos, raginančios žmones pagaliau grįžti į savo biurus ir darbovietes.

Premjeras taip pat pranešė, kad prekybos ir pramogų sektoriuose dirbantys asmenys privalės dėvėti veido kaukes, kaip ir taksi važiuojantys keleiviai. Kaukės jau dabar yra privalomos dėvėti viešajame transporte bei klientams parduotuvėse. Be to, skirtingai nei anksčiau, kaukių dėvėjimas taps ne rekomendacija, o įstatymu įtvirtintu reikalavimu.

„Dar niekad per mūsų istoriją mūsų kolektyvinis likimas ir sveikata visiškai nepriklausė nuo individo elgesio. Jei mes laikysimės šių paprastų taisyklių visi kartu, mes iškęsime šią žiemą kartu. Artėja, be jokios abejonės, sunkūs mėnesiai. Ir mūsų kova prieš COVID tikrai nesibaigė“, – kreipimosi į tautą metu sakė B. Johnsonas.

Jis pabrėžė savo didelį nenorą „įvesti šiuos apribojimus ar pakenkti kieno nors laisvei“, tačiau pridūrė, kad „jei nesiimsime veiksmų, didės rizika, jog vėliau reikės priimti dar griežtesnes priemones“.

Piliečiai ir verslai, kurie pažeis naujas taisykles, gaus baudas, o Vyriausybė suteiks didesnį finansavimą policijai, kad ji galėtų užtikrinti tinkamą reikalavimų laikymąsi. Policija turės galimybę prireikus į pagalbą pasitelkti kariuomenę. Tačiau tai tikrai nereiškia gatvėse patruliuojančių karių – valdžia ramino, kad kariuomenė bus naudojama saugant anksčiau policijos saugotas teritorijas, policijai suteikiant daugiau laisvės rūpintis tinkamu atsaku virusui.

B. Johnsonas teigė, kad, situacijai negerėjant, šios priemonės gali galioti bent 6 mėnesius, o tai reiškia, kad per Kalėdas didesni žmonių susibūrimai bus neleidžiami. Šios taisyklės galios tik Anglijoje, o kituose JK regionuose – Škotijoje, Velse ir Šiaurės Airijoje – sprendimus dėl sveikatos klausimų priima vietinės institucijos, nors neabejojama, kad ir šiose vietovėse artimiausiu metu bus priimti nauji apribojimai.  

2020 09 24 18:05
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt