penktadienis, liepos 3 d.
Balandį imigrantų laukia naujos taisyklės
tiesa.com

Nuo balandžio mėnesio įsigaliosiančios naujos imigracijos taisyklės turės įtakos imigrantų ateičiai Jungtinėje Karalystėje (JK). Kaip teigė Theguardian.com, teisę įsitvirtinti šalyje ir gauti Didžiosios Britanijos pilietybę įgis tik tie, kurių metinės pajamos bus ne mažesnės nei 35 tūkst. svarų. Tai liečia asmenis, atvykusius ne iš Europos Sąjungos valstybių ir pragyvenusius Anglijoje daugiau nei penkis metus.

Dėl tokių naujovių smarkiai sunerimo Karališkasis Seselių Koledžas (ang. Royal College of Nursing). Jo atstovai spėjo, jog tai smarkiai palies seselės specialybę turinčius asmenis ir išbalansuos šių darbuotojų rinką, todėl atlyginimo slenkstis turi būti nedelsiant persvarstytas.

Manoma, jog šios naujovės neturės įtakos imigrantams, dirbantiems finansų ar technologijų srityse. Visgi esama kitų sektorių, kurių darbuotojai įsigaliojus naujoms taisyklėms bus priversti palikti šalį.

Anksčiau teisė į pilietybę priklausė nuo šalyje pragyvento laikotarpio bei ankstesnių ryšių su Didžiąja Britanija. Nuo balandžio mėnesio atlyginimo slenksčio nepasiekę gyventojai bus deportuoti iš šalies.

Iš trečiųjų šalių atvykstančių imigrantų skaičius sparčiai auga, todėl manoma, jog tokios priemonės padės suvaldyti didelius atvykėlių skaičius.

2016 01 04 11:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt