antradienis, rugsėjo 27 d.
Baltarusijoje prasidėjo „užimtų teritorijų išvadavimo“ pratybos
BNS
Scanpix
Asociatyvi nuotrauka

Baltarusijoje ketvirtadienį prasidėjo „okupuotų teritorijų išvadavimo“ karinės pratybos, per kurias kariuomenė treniruosis atkovoti priešo užimtus regionus, teikti aviacijos paramą sausumos pajėgoms, kovoti su diversinėmis ir žvalgybinėmis grupėmis bei užtikrinti karo padėties režimo laikymąsi.

Apie manevrų pradžią savo oficialiame „Telegram“ kanale pranešė Baltarusijos gynybos ministerijos spaudos tarnyba.

„Rugsėjo 8-ąją pagal ginkluotųjų pajėgų mokymo planą prasidėjo Baltarusijos Respublikos ginkluotųjų pajėgų vadovybės ir štabo pratybos, kurioms vadovauja ginkluotųjų pajėgų Generalinio štabo viršininkas, gynybos ministro pirmasis pavaduotojas“, – nurodoma pranešime.

Manevrai vyks netoli Lenkijos sienos esančiame Bresto poligone ir Minsko bei Vitebsko srityse. Pagrindinis pratybų tikslas – imituoti „kovines (specialiąsias) operacijas, skirtas išvaduoti laikinai priešo užimtą teritoriją“, nurodoma pranešime.

Baltarusijos kariuomenė treniruosis vykdyti ir kitas užduotis. Į sąrašą įtrauktas valstybės sienos kontrolės atkūrimas grupuočių atsakomybės zonose, aviacijos parama sausumos pajėgoms, karo padėties režimo užtikrinimas, kova su priešo diversinėmis ir žvalgybinėmis grupėmis bei neteisėtomis ginkluotomis formuotėmis.

Baltarusiją beveik 30 metų geležiniu kumščiu valdo autoritariškas Rusijos prezidento Vladimiro Putino sąjungininkas Aliaksandras Lukašenka. Rusijai įsiveržus į Ukrainą Baltarusija tarnauja kaip rusų aviacijos ir logistikos bazė.

Vis dėlto ne visi baltarusiai pritaria dalyvavimui kare, kad ir netiesioginiam. Pastaraisiais mėnesiais Baltarusijoje būta sabotažo aktų, areštuoti keli įtariamieji.

2020 metais Baltarusiją krėtė protestai dėl suklastotu vadinamo A. Lukašenkos perrinkimo, bet jie buvo nuožmiai nuslopinti.

2022 09 08 13:23
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt