pirmadienis, spalio 25 d.
Baltijos šalių „kelionių burbulo“ klausimą ketinama svarstyti vėliau gegužę
Alfa.lt

Baltijos šalių „kelionių burbulo“ klausimą ketinama svarstyti vėliau gegužę, tai nuspręsta šią savaitę vykusiame Lietuvos, Latvijos ir Estijos atstovų bei ekspertų susitikime.

Užsienio reikalų ministro atstovė spaudai Vytautė Šmaižytė informavo BNS, kad Baltijos valstybių sveikatos apsaugos ministrų vadovaujamų ekspertų delegacijų nuotolinis susitikimas vyko gegužės 5 dieną.

„Sutarta ekspertams pavesti parengti atitinkamus pasiūlymus ir sugrįžti prie klausimo svarstymo vėliau gegužės mėnesį“, – teigė V. Šmaižytė.

Sveikatos apsaugos ministro atstovė spaudai Aistė Šuksta sakė, kad šiuo metu sergamumo rodikliai Baltijos šalyse prastesni nei pernai, kai veikė „kelionių burbulas“, todėl apie šią galimybę kalbėti dar anksti.

„Šiuo metu situacija šalyse, lyginant su praėjusių metų sergamumo rodikliais, yra prastesnė. Todėl dar anksti kalbėti apie galimybes laisviau judėti po Baltijos šalis“, – BNS sakė A. Šuksta.

Jos teigimu, susitikimą organizavo Estijos sveikatos ministerija.

Lietuvai jame atstovavo sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys, taip pat ministerijos Visuomenės sveikatos departamento direktorius Audrius Ščeponavičius ir Sveikatos stiprinimo skyriaus vedėja Loreta Ašoklienė.

Estijos užsienio reikalų ministrė Eva-Maria Liimets (Eva Marija Lymets) praėjusią savaitę pranešė sieksianti savo Vyriausybės mandato atnaujinti derybas dėl galimybės atkurti Baltijos šalis apimantį „kelionių burbulą“.

Premjerė Ingrida Šimonytė teigė, jog Europos mastu kuriant žaliąjį sertifikatą, reikėtų pragmatiškai įvertinti šį estų siūlymą.

„Diskusijos, žinoma, gali vykti. Bet turint mintyje, kad vyksta diskusijos ir dėl europinio sprendimo, klausimas, kam geriau skirti savo pastangas ir kas greičiau bus padaryta – ar greičiau susiklostys tokios aplinkybės, kad galėsime naudoti europinį sprendimą viskam, ar bus reikalingas tarpinis laikas Baltijos regionui“, – praėjusią savaitę žurnalistams sakė Lietuvos Vyriausybės vadovė.

Baltijos šalyse atlėgus pirmajai COVID-19 pandemijos bangai Lietuva, Latvija ir Estija pernai gegužę jau buvo susitarusios dėl vadinamojo kelionių burbulo – šių šalių piliečiai tarp šių valstybių galėjo keliauti nevaržomai. Vis dėlto, sergamumui vėl padidėjus, šis režimas rugsėjį nutrauktas.

2021 05 09 15:06
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt