penktadienis, rugsėjo 30 d.
Baltijos šalių piliečiai iš JK bus parskraidinti vienu lėktuvu
BNS

Europai uždarius sienas su Jungtine Karalyste, kur plinta labiau užkrečiama koronaviruso atmaina, Baltijos šalys planuoja užsakyti vieną skrydį iš Londono ir pargabenti nedaug ten įstrigusių Lietuvos, Latvijos ir Estijos piliečių, sako susisiekimo ministras.

Pasak Mariaus Skuodžio, grįžti namo žmonės galės tik tuo atveju, jei tam yra labai svarbios priežastys – pavyzdžiui, jei tėvai atskirti nuo mažamečių vaikų ar keliaujama į laidotuves.

„Ką mes šiuo metu darome, tai tikrai intensyviai kalbame su kaimyninėmis šalimis, pirmiausia su latviais ir estais, ir aš labai tikiuosi, kad artimiausiu metu galėsime informuoti apie labai ribotos apimties vieną skrydį su visų Baltijos šalių piliečiais, kurie humanitariniais pagrindais turėtų kuo greičiau atsidurti Lietuvoje“, – LRT radijui trečiadienį sakė M. Skuodis.

Anot jo, Baltijos šalys užsakys vieną lėktuvą, kuriuo nedaug Lietuvos, Latvijos ir Estijos piliečių galės grįžti namo.

„Į Lietuvą šventiniu laikotarpiu planavo atvykti 7 tūkst. žmonių, bet šiuo metu mes kalbame apie daug mažesnius skaičius“, – teigė jis.

Ministras teigė, kad konkreti skrydžio data bus pranešta artimiausiu metu – jis turėtų įvykti Kalėdų švenčių pabaigoje.

„Deja, tai ne artimiausią dieną, tikėtina, kad tai bus šventinio laikotarpio antra pusė. Šiandien kolega Gabrielius Landsbergis (užsienio reikalų ministras – BNS) turės telekonferenciją su kaimyninių šalių ministrais, tai tikimės, kad artimiausiu metu galėsime pasakyti datą“, – sakė M. Skuodis.

Lietuvos ambasada Londone šiuo metu renka informaciją apie asmenis, kuriems būtina pagalba grįžti namo iš Jungtinės Karalystės.

Lietuvoje nuo pirmadienio ryto iki metų pabaigos Vyriausybės sprendimu įsigaliojo draudimas keleiviniais lėktuvais atvykti iš Jungtinės Karalystės dėl šioje šalyje plintančios koronaviruso atmainos. Krovininiai skrydžiai nestabdomi.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2020 12 23 09:43
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt