pirmadienis, liepos 13 d.
Bedarbiai turės dirbti nemokamai
tiesa.com

Konservatorių konferencijoje, įvyksiančioje kitą savaitę, žadama paskelbti pasiūlymą, nurodantį pašalpas gaunantiems Anglijos bedarbiams skirti neapmokamus darbus pilnu etatu ir taip sumažinti valstybės išlaidas pašalpoms, - pranešė telegraph.co.uk.

 Vyriausybė tikisi, kad ilgą laiką darbo neturintys asmenys galėtų užsidirbti savo pašalpas ir atsilyginti valstybei jei jiems per sunku susirasti kvalifikuotą ir gerai apmokamą darbą. Tikimasi Jungtinėje Karalystėje pritaikyti Amerikoje sklandžiai veikiantį modelį „užsidirbk savo pašalpą“.

Darbo ir pensijų sekretorius Iainas Duncanas Smithas paaiškindamas naują idėją teigė: „Dabartinė situacija – nepriimtina. Dalis šalies gyventojų naudojasi valstybės parama, įstatymų palankumu bei tinginiauja būdami darbingo amžiaus ir geros sveikatos“. Planas pateiktas ministrų svarstymui, kurie ir nuspręs, priimti naują pataisą ar ne.

Iainas D. Smithas pridūrė: „Visuomenės gerovės sistema dirba taip, kad užtikrintų bedarbių saugumą. Iš savo pusės ir jiems derėtų daryti viską, kas įmanoma, kad patys užsidirbtų pragyvenimui. Tik tokia sistema būtų teisinga“.

Jei programa būtų patvirtinta, pirmiausia ją pritaikytų dvejus metus ir ilgiau nedirbantiems sveikiems bedarbiams. Taip pat norima siūlyti neapmokamus darbus asmenims, vyresniems nei 25 metai, neturintiems jokios darbo patirties. Siūlyme pabrėžiama, kad asmenys su fizine ar protine negalia nebūtų verčiami eiti dirbti ir patys galėtų pasirinkti.

Rengiant šį pasiūlymą atlikta apklausa, kurios metu paaiškėjo, kad 54 proc. Anglijos gyventojų jam pritaria. Visuomenės nuomone, pašalpas gaunantys asmenys vienaip ar kitaip turėtų atidirbti valstybei. Jei jiems sunku rasti darbą, galima pasiūlyti užsiimti labdaringa veikla ir padėti savanoriams arba gražinant savo gyvenamo rajono aplinką. Respondentų manymu, bet kokia veikla ir pagalba bendruomenei turėtų padėti išlaikyti pašalpą ir tuo pačiu būti naudingu žmogumi.

2013 09 27 14:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt