šeštadienis, rugpjūčio 15 d.
Bedarbiams už pašalpas teks dar pakovoti
tiesa.com

Britanijos vyriausybei pralaimėjus jai iškeltą ieškinį dėl nemokamo darbo, siekiant bedarbiams suteikti darbinės patirties, pareigūnai ieško būdų, kaip apginti valstybinę programą.

Valstybę vergovine tvarka apkaltino 24 metų universiteto absolventė iš Birminghamo, kuri buvo priversta nemokamai atidirbti pašalpas „Poundland“ parduotuvėje. Teismo užtarimo sulaukė ir 40 metų vairuotojas iš Nottinghamo, kuris atsisakęs dirbti nemokamai, neteko šešių mėnesių bedarbio išmokų.

Diegiant programą „Back to work“ valstybė tikėjosi bent nemokamu darbu suteikti progą įgyti būtinių darbo rinkai įgūdžių, tačiau dauguma apkaltino šį modelį vergoviniu darbu. Dabar bus skubiai svarstoma, ar bedarbiai atsisakę dirbti nemokamai, turės teisę susigrąžinti sustabdytas bedarbio išmokas.

Darbo ministras Markas Hobanas sakė nusivylęs teismo sprendimu ir užtikrino, kad vyriausybė dės visas pastangas, kad programa būtų tęsiama. „Teismo išaiškiname teigiama, kad programoje buvo pateikta per mažai informacijos, todėl stengsimės pateikti tikslesnį programos išsiaiškinimą ir užtikrinti, kad žmonės norintys finansinės paramos iš valstybės, parodytų motyvaciją, ieškodami darbo“, - sakė jis.

2013 02 13 10:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt