ketvirtadienis, liepos 9 d.
Bedarbio statusas – nemenkas išbandymas
tiesa.com

Paskutinį kartą užvėrus darbovietės duris atsivėrė... nežinomybė. Na, taip, kišenėje, tiksliau, sąskaitoje, išeitinė pašalpa, bet šios neplanuotos „atostogos“ nedžiugina. Tačiau ir šiuo atveju privalote nusiteikti optimistiškai – jums turi pasisekti!

Esate pusamžis, vidutinė sveikata, o aplinkui jaunų darbo ieškančių potencialių darbuotojų gretos... Netgi tokioje situacijoje pirmutinė užduotis – susidaryti darbo paieškos schemą ir negaišti laiko tuštiems padejavimams, o juo labiau – pykčiui, kad niekas jūsų neįvertina. Beje, uždrauskite sau gėdytis dabartinės situacijos, kad esate atleistas iš darbo, nustokite galvoti, ką dabar apie jus mano draugai, kuriems sekasi geriau.

Dabar jums labai svarbu teisingai susidėlioti laiką. Pirmučiausia svarbu truputį pailsėti, nutolti nuo buvusio darbo aplinkos ir nusiraminti po išgyvento streso. Poilsis turi būti toks, kokio intuityviai labiausiai trokštate: galbūt lovoje su knyga, galbūt internete su draugais, o gal pajūryje... Nei vieta, nei būdas nėra svarbu, svarbiausia – iš anksto griežtai apsibrėžti laiką, kurį skirsite poilsiui. Tai gali būti viena dvi dienos ar savaitė, bet jokiu būdu ne keletas mėnesių.

O kai jau nustos kamuoti įkyrios mintys apie buvusį darbą ir skundau sau pačiam, kokioj beviltiškoj padėty atsidūrėte, imkit ir tiesiai šviesiai savęs paklauskit: kokio darbo aš dabar labiausiai norėčiau? Ir nuo tol susikaupus imti žvelgti tik į ateitį.

Nesnauskite ir nebijokite

Pasibaigus nusistatytam poilsio laikui nelepinkite savęs „dar keletu“ papildomų nieko neveikimo dienų, nes jos – aukso vertės. Nieko neveikiant noras dirbti gali pradingti ir negrįžtamai... Moterų, ko gero, čia laukia „dvigubi spąstai“: bėgdamos nuo juodų minčių apie bedarbystę jos dvigubai uoliau nei iki tol imasi rūpintis buitimi, ir ši labai apgaulinga alternatyva darbui gali tapti pačiu paprasčiausiu būdu visiems laikams likti namų šeimininke...

Nebijokite išbandyti naujovių, ieškoti darbo gretutinėse veiklos srityse ir eiti ten, kur anksčiau bijojote ir pažvelgti. Juk darbo paieškos – kaip tik tas atvejis, kai neturi ką prarasti.

Nebijokite siekti netgi aukštesnių pareigų, nei užėmėte iki šiol. Be to, galbūt kaip tik atleidimas iš darbo bus puiki proga pačiam įsteigti savo verslą, apie kurį ne kartą sukosi mintys?

Tiesa, nepamirškite ir dar vieno dalyko: išanalizuokite, ką padarėte ne taip, kad atleido būtent jus. Neįkainojamų darbuotojų juk neatleidžia... Etatų mažinimas – tik pretekstas, bet paieškokite tikrosios priežasties, kodėl atsidūrėte tarp tų, kurių vadovui negaila paaukoti. Ramiai viską apgalvoję ir įvertinę, kokių įgūdžių galbūt pritrūkote, jau galite planuoti, kaip patobulėsite toje srityje, kad turėtumėte konkurencinio pranašumo. O jau tada – pirmyn. Beje, ir pradžiai įsitikinkite, kad jūsų gyvenimo aprašymas yra aiškus, gerai sukurtas ir tiesiogiai susijęs su jūsų norimu darbu. Ir jei nepritrūksite kantrybės bei optimizmo – anksčiau ar vėliau nusišypsos sėkmė.

Koks paieškos būdas efektyviausias?

Bene daugiausia galimybių susirasti darbo vietą, jei pagal paskelbtą darbo skelbimą darbdaviui siunčiamas gyvenimo aprašymas ir motyvacinis laiškas, tai yra, kai kandidatuojama žinant, jog darbdavys ieško tam tikros srities atstovo ar specialisto. Gerokai mažiau šansų greit sulaukti, kad potencialus darbdavys pats parašys, atsiliepdamas į jūsų CV, įdėtą darbo paieškos portale.

Įsidarbinti padėti gali ir pažintys – tai bene tiesiausias kelias tikslo link, kaip ir turimos teigiamos rekomendacijos, kurios patvirtina darbdaviui, kad kandidatas yra patikimas. Taigi, verta pasirūpinti viskuo, kas jus išskirtų iš kitų kandidatų. Ir dar labai svarbu atminti, kad ieškodami darbo jūs neprašote paslaugos – jūs siūlote savo sugebėjimus ir esate išties reikalingas darbdaviui!

2013 09 21 08:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt