ketvirtadienis, liepos 9 d.
Bekojis britų biurokratams privalėjo įrodyti neįgalumą
tiesa.com

Biurokratija, nesvarbu kurioje šalyje, kartais prasilenkia su sveiku protu. Šiaurės Airijoje karo veteranas, tarnybos metu netekęs kojų, valstybinėse įstaigose privalėjo įrodyti, kad yra neįgalus.

Didžiosios Britanijos įstatymai sunkią judėjimo negalią turintiems asmenims leidžia gauti specialias išmokas, kurios naudojamos jų pagalbininkams. Buvęs kareivis Andy Allenas iš Belfasto, 2008 metais tarnybos Afganistane metu netekęs kojų ir beveik apakęs taip pat į ją pretenduoja.

Tačiau valdžios įstaigų koridoriuose neįgaliojo vežimėlyje sėdintis karo veteranas sulaukė ne pagalbos, o pažeminimo.

„Nors visiškai aišku, kad aš esu neįgalus – aš neturiu dviejų kojų – manęs paprašė savo negalią įrodyti. Kodėl mes turime patirti tokį pažeminimą. Ne visose įstaigose yra sukurta patogi infrastruktūra neįgaliųjų judėjimui, lyg to neužtektų, mes dar siuntinėjami iš vienos vietos į kitą, kad galėtumėme įrodyti savo negalią“, – visų neįgaliųjų vardu kalbėjo A. Allenas.

Biurokratų košmarą išgyvenęs vyras tikina padarysiąs viską, kad su tuo ateityje nesusidurtų nė vienas kitas neįgalusis. A. Allenas turi tam visus šansus – jis pernai išrinktas į šalies parlamentą. Anot jo, net ir parlamento pastate judėjimas su neįgaliojo vežimėliu be asistento yra gana komplikuotas.

2016 05 19 08:10
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt