sekmadienis, spalio 25 d.
Benamei imigrantei neįtinka gyventi ne Londono centre
tiesa.com

Iš pašalpų gyvenanti penkių vaikų mama, imigrantė iš Kongo Demokratinės respublikos atsisako jai siūlomo būsto už Londono. Moteris jau trejus metus teisiasi su Westminsterio miestu, kad šis grąžintų ją į butą Londono centre. Jei moteris teismus laimės, laukia perversmas visoje nuomos rinkoje.

Titina Nzolameso iš savo keturių kambarių buto centriniame Londone prieš trejus metus buvo išmesta po to, kai nebegalėjo susimokėti skolų už nuomą.

Iš Kongo prieš septynioliką metų į Didžiąją Britaniją prieglobsčio prašyti atvykusi moteris išdidžiai atsisakė ji siūlomo didesnių ir pigesnių namų už Londono. Moteris aikšino, kad nori likti gyventi šalia draugų ir nenori keisti vaikų mokyklos.

Kaip pranešė express.co.uk, Westminsterio miesto taryba nusiplovė rankas, teikdama, kad moteris pati save specialiai pavertė bename.

T. Nzolameso jau trejus metus teisiasi su Westminsterio miestu. Tam ji gauna ir nemokamą teisinę pagalbą.

Dabar Jungtinės Karalystės pilietybę turinti moteris aukščiausiojo Westminterio teismo prašo jai leisti gyventi sostinėje, nors bene kiekviena sunkiai dirbanti šeima čia susiduria su augančiomis išlaidomis būstui.

Kongolietė kartu su savo penkiais paaugliais vaikais į Westminsterį atsikraustė prieš septynerius metus.

Jos nuomą padengė būsto pašalpa, tačiau moteris įsiskolino, kai prieš trejus metus įsigalio jus 500 svarų per savaitę „luboms” nebegalėjo susimokėti visos sumos už nuomą.

Westminsterio taryba jai surado būstą Milton Keynese, Buckse, tačiau imigrantė pasiūlymo atisakė.

Jos vaikai atiduoti globai, o moteris nuo to laiko glaudžiasi ant skirtingų draugų sofų.

Jei ji Westminsterio aukščiausiame teisme pralaimėtų, savo tiesą moteris dar gali bandyti apginti Europos žmogaus teisių teisme. Jos pergalė šiame teisme kelia didžiulį nerimą visoms būsto reikalais besirūpinančioms institucijoms Anglijoje.

T. Nzolameso advokotas Jayeshas Kunwardia teigia, kad miesto taryba nepasivargino moteriai paieškoti arčiau Westminsterio esančių naujų namų.

Tačiau Jonathanas Isaby is „Mokesčių mokėtojų alijanso” tiesiog pasiuto: „Kiekvieną dieną milijonai žmonių visoje šalyje turi priimti nelengvus sprendimus apie tai, kur jie išgali gyventi, remdamiesi savo esama finansine situacija. Pašalpas gaunantys piliečiai neturėtų būti išimtis.”

Apeliacinis teismas spalį išaiškino, kad imigrantės pergalė prieš miesto tarybą institucijoms būtų užkrovusi „nepagrįstą naštą”.

Sužinokite naujienas pirmi - sekite mus FACEBOOK

2015 02 04 08:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt