antradienis, sausio 18 d.
Benine nuteista kalėti 20 metų opozicijos lyderė
BNS
Unsplash
Kalėjimas

Benino opozicijos lyderė ir buvusi teisingumo ministrė Reckya Madougou šeštadienį specialiame sostinės Porto Novo teisme buvo nuteista kalėti 20 metų už terorizmą.

Ekonominių nusikaltimų ir terorizmo teismas (CRIET) po daugiau nei 20 valandų trukusių posėdžių 47 metų politikę pripažino kalta dėl „bendrininkavimo vykdant teroro aktus“. Antradienį dešimčiai metų už grotų buvo pasiųstas ir kitas svarbus opozicijos veikėjas.

Kritikų teigimu, 2016 metais įsteigtas CRIET naudojamas prezidento Patrice'o Talono (Patriso Talono) režimo kaip priemonė opozicijai tramdyti, įstūmusi Beniną į autoritarizmą.

„Šis teismas sąmoningai nusprendė nubausti nekaltą asmenį“, – prieš paskelbiant apkaltinamąjį nuosprendį pareiškė R. Madougou.

„Niekada nebuvau ir nebūsiu teroristė“, – pridūrė ji.

„Tai liūdna diena mūsų teisingumo sistemai. Tvirtinu, kad nėra jokių įrodymų“, – naujienų agentūrai AFP sakė vienas iš jos advokatų Robert'as Dossou.

R. Madougou buvo viena iš kelių Benino opozicijos lyderių, kuriems buvo uždrausta dalyvauti balandį vykusiuose rinkimuose. Per tą balsavimą P. Talonas užsitikrino antrąją kadenciją, surinkęs 86 proc. balsų.

Opozicijos lyderė buvo suimta kovo mėnesį – likus vos kelioms savaitėms iki rinkimų – įtarus, kad ji finansavo vieną politikų nužudymo operaciją, siekdama sutrikdyti rinkimus ir „destabilizuoti“ šalį.

Prancūzijoje dirbantis vienas iš jos advokatų Antoine'as Vey penktadienį teisme sakė, kad „šis procesas yra ne kas kita, kaip politinis išpuolis“.

„Dar prieš jos suėmimą viskas buvo režisuojama“, – teigė A. Vey praėjus dienai po grįžimo iš Paryžiaus. Jis taip pat paprašė nutraukti bylą, o paskui išėjo ir daugiau nebesugrįžo.

Tuomet jis pareiškė AFP, kad vyko „teismo procesas, kuriame nėra nieko juridiška“.

Beninas ilgą laiką buvo giriamas dėl klestinčios daugiapartinės demokratinės santvarkos nestabiliame regione. Tačiau kritikai sako, kad demokratija šioje Vakarų Afrikos valstybėje palaipsniui silpnėja valdant 63 metų medvilnės magnatui P. Talonui, pirmą kartą išrinktam 2016 metais.

Kai kurie opozicijos lyderiai pabėgo iš šalies, o kitiems buvo atimta teisė dalyvauti rinkimuose arba iškeltos bylos.

Antradienį profesorius Joelis Aivo, aštuonis mėnesius praleidęs areštinėje, buvo pripažintas kaltu dėl sąmokslo prieš valstybę ir pinigų plovimo.

J. Aivo, kuriam taip pat buvo uždrausta dalyvauti rinkimuose, buvo sulaikytas balandžio 15 dieną, praėjus keturioms dienoms po balsavimo, grąžinusio į valdžią P. Taloną.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2021 12 11 16:02
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt