trečiadienis, rugpjūčio 12 d.
BLKL pirmenybėse − netikėtumų lietus
tiesa.com

Britanijos lietuvių krepšinio lygoje (BLKL) nugalėtojų titulą gynę „Anykščių BC“ krepšininkai vėl nesugebėjo įveikti LBC ekipos ir yra priversti netikėtai anksti baigti sezoną. Tuo tarpu Wisbecho grupės lyderiai nė nemano mažinti apsukų − sekmadienį į varžovų krepšį jie įmetė net 138 taškus.

Čempionai kapituliavo

Bene didžiausia savaitgalio staigmena tapo „LBC-Build London“ (6) ekipos pergalė rezultatu 65:59 prieš „Anykščių BC“ (3) komandą. Šis pralaimėjimas pašalino praėjusio sezono čempionus iš tolesnės kovos.

Nugalėtojų komandos vadovas Evaldas Navickas buvo labai laimingas: „Pirmiausia noriu padėkoti savo žaidėjams už šią pergalę, nes jie atidavė viską per abejas rungtynes. Mūsų nusiteikimas ir noras laimėti nuvedė mus iki pusfinalio. Dvikova buvo tikrai graži ir turėjo patikti žiūrovams. Manau, kelią į pergalę nutiesė gera gynyba. Neleidome „Anykščių“ žaidėjams padaryti daug greitų atakų bei rinkti lengvų taškų. Be to, mes keitėme žaidėjus dažniau, tad iki pat susitikimo pabaigos išlaikėme aukštą rungtynių tempą.“

„Anykščių BC“ komandos vadovas Dalius Sližys atrodė labai nustebęs: „Mes esame labai nustebę. Noriu pasveikinti LBC komandą su pelnyta pergale. Taip pat noriu komandos vardu atsiprašyti ir padėkoti mūsų komandos rėmėjams. Dar yra „A. Sabonio taurė“, kurioje dalyvaujame. Mes dar sugrįšim ir įrodysime, ką galime, nereikia mūsų nurašyti. Keliam nykščius už Anykščius!“

Debiutantų sėkmė

Penktadienio vakarą paaiškėjo pirmoji Britanijos lietuvių krepšinio lygos (BLKL) Didžiosios taurės pusfinalio dalyvė. Ja tapo tik šiais metais Didžiojoje taurėje debiutavusi „Volfo“ (5) ekipa, rezultatu 84:69 įrodžiusi savo pranašumą prieš „Sparta BC“ (4) atstovus bei patekusi tarp keturių stipriausių turnyro komandų. „Volfo“ komanda seriją laimėjo 2:0.

Pasibaigus dvikovai „Volfo“ atstovas Giedrius Surgautas buvo labai patenkintas: „Po labai sunkių rungtynių patekom į pusfinalius. Dėkoju komandai už parodytą charakterį. Nors antro kėlinuko gale buvom atsilikę nuo varžovų, tačiau lemiamu metu susikaupėme ir laimėjome. Tai yra sunkių treniruočių rezultatas. Dėkui sirgaliams už palaikymą. Pagarba varžovų komandai ir sėkmės jiems kitą sezoną.“

Tuo tarpu „Sparta BC“ vadovas Ruslanas Vristiuk pasibaigus dvikovai teigė: „Du pirmus kėlinukus sugebėjome kautis ir išlaikyti intrigą žaidime, tačiau po ilgosios pertraukos viskas apsivertė aukštyn kojomis. Nesugebėjome atlaikyti varžovų aštrių atakų ir sėkmingai pulti jų krepšio. Visas „Sparta BC“ kolektyvas dėkoja ekipos nariams už pastangas ir išlietą prakaitą aikštelėje, sirgaliams, kurie ištikimai bei aktyviai mus palaikė, taip pat rėmėjams, BLKL − nuostabiai, išskirtinei organizacijai už galimybę dalyvauti nuostabiam sezone, teisėjams − už kantrybę. Ačiū visiems, ir lauksime naujo sezono.“

Pasiklydo nuostatuose

Gana netikėtai susiklostė Mažosios taurės ketvirtfinalio dvikova, kurioje „Kyborgai“ (5) šventė pergalę rezultatu 50:48 prieš „Artistų“ (4) atstovus, atsirevanšavo už minimalią nesėkmę, bet... buvo priversti baigti pasirodymą BLKL pirmenybėse.

Taip atsitiko todėl, jog aikštėje pasirodė krepšininkas, kuris nebuvo sužaidęs nė vienerių reguliariojo sezono rungtynių, o tą draudžia turnyro nuostatai. Apmaudžiausia, jog „nelegalu“ tapo komandos idėjinis vadas Marius Bausys, sužaidęs 8 minutes ir per jas pelnęs vos 1 tašką. Viena vertus, sporte turi laimėti tie, kurie stipresni aikštėje, kita vertus, taisyklės yra taisyklės, jos turi būti vienodos visiems čempionato dalyviams.

Lengviausia pergalė

Sąlyginai lengviausią pergalę Didžiojoje taurėje pasiekė „Seciro“ (2) ekipa, rezultatu 84:74 palaužusi „Medelyno“ (7) atstovus, atsirevanšavusi jiems už netikėtą nesėkmę pirmosiose serijos rungtynėse bei patekusi į kitą varžybų etapą. Po šios dvikovos paaiškėjo, jog BLKL Didžiosios taurės pusfinaliuose ginklus surems „Klevo“ ir „Volfo“ komandos bei „LBC-Build London“ ir „Seciro“ ekipos.

Wisbeche laimėjo favoritai

Dvejos rungtynės buvo sužaistos ir Wisbecho grupėje. Įtikinamas pergales šventė favoritėmis laikytos komandos. „Wisbech Wizards“ komanda net 96:63 sutriuškino „Vytis Peterborough“ (4−4) atstovus, o kiek vėliau „Žvaigždžių dienos“ tipo rungtynėse „Kubus United“ (9−0) net 138:79 įveikė „Devils Spalding“ (2−6) krepšininkus.

Savaitės MVP

Nieko nuostabaus, jog pastarųjų Wisbecho rungtynių rezultatyviausias žaidėjas pelnė ir naudingiausiojo titulą. Tai – Arnas Maziliauskas, ginantis „Kubus United“ komandos garbę, dvikovos metu pelnęs 41 tašką ir surinkęs 40 naudingumo balų.

2016 03 09 14:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt