trečiadienis, liepos 6 d.
Boikotas suveikė: Matijošaičių šeima atsikrato restoranų verslo
Alfa.lt
BNS Foto
Boikotas prie „Amber Food“ valdomo restorano

Prasidėjus Visvaldo Matijošaičio šeimos Lietuvoje valdomų restoranų ir kavinių boikotui, Kauno mero šeima nusprendė atsikratyti šio verslo. Maitinimo įmones valdančios bendrovės „Amber Food“ akcijas ketina išpirkti šios įmonės direktorius Gediminas Balnis.

Sandoriui finansuoti G. Balnis ketina panaudoti savo turimą „Amber Food“ 20 proc. akcijų paketą nekilnojamojo turto valdymo įmonėse. Tokį sprendimą akcininkai priėmė vakar, balandžio 25 d., sandorį ketinama užbaigti per gegužę, antradienį pranešė G. Balnis.

Užbaigus sandorį, G. Balnis taps 100 proc. restoranų grupės akcijų savininku.

„Amber Food“ restoranai šiuo metu patiria beprecedentę aktyvistų, raginančių „Vičiūnų grupę“ kuo greičiau trauktis iš Rusijos, ataką, ardančią veiklos procesus ir santykius su klientais bei partneriais. Suvokdamas, kad šiandien patiriama krizė gali padaryti neatitaisomą žalą tiek prekės ženklų reputacijai, tiek grupės veiklos tęstinumui ir siekdamas išsaugoti beveik 15 metų kurtą verslą bei darbo vietas daugiau nei tūkstančiui žmonių, nusprendžiau išpirkti visas akcijas. Tokiu būdu prisiimu visą verslo riziką ir atsakomybę, tačiau esamomis sąlygomis reikia greito ir iš esmės situaciją keičiančio sprendimo“, – pranešė G. Balnis.

Šiuo metu aktyvistai stovi prie „Amber Food“ restoranų ir norintiems pavalgyti siūlo apsigręžti, nes šis verslas yra susijęs su „Vičiūnų grupe“ ir V. Matijošaičiu, kurie teigė, kad pasitrauks iš Rusijos rinkos, tačiau žiniasklaida praneša, kad šis procesas dar nėra įvykęs.

Pasak G. Balnio, „Amber Food“ yra visiškai autonomiškas verslas, kuriame V. Matijošaitis ir jo šeimos nariai veikia kaip investuotojai, neužima jokių mokamų pareigų ir iki šiol čia uždirbtą pelną reinvestuodavo į restoranų tinklo plėtrą.

„Amber Food“ nėra „Vičiūnų grupės“ dalis, tačiau visuomenės akyse akcininko sąsajos užtenka, kad viskas būtų matuojama tuo pačiu matu. Restoranai tapo patogiu taikiniu nepaisant fakto, kad „Amber Food“ su Rusija neturi nieko bendro, toje rinkoje neveikia, nieko iš jos neperka ir nieko jai neparduoda“, – pridūrė G. Balnis.

„Amber food“ yra jau beveik 15 metų Lietuvoje veikianti ir daug skirtingų prekių ženklų vienijanti maitinimo verslo grupė, kurioje dirba daugiau nei 1200 žmonių. Grupei priklauso restoranai „Katpėdėlė“, „Charlie Pizza“, „Manami“, „Sugamour“, „La Crepe“, „Skonis“, „Guacamole“, „Lunch up“, „Grill Terrace“ ir kiti.

2022 04 26 13:10
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt