antradienis, rugpjūčio 4 d.
„Brexit”: darbuotojai palieka Jungtinę Karalystę
tiesa.com

Ministrei pirmininkei Theresai May ir darkart patikinus, kad Jungtinėje Karalystėje (JK) dirbančių Europos Sąjungos (ES) piliečių teisės kol kas negali būti garantuotos, Parlamente kilo įtūžio banga.

Tuo tarpu naujausias tyrimas atskleidė, kad neapsikentę ES piliečiai jau pradėjo palikti šalį.

Pirmadienį paviešinto tyrimo duomenimis, dalis neapsikentusių dėl „Brexit” sukeltos nežinomybės JK dirbančių ES piliečių jau metė arba ketina greitu laiku palikti darbus ir grįžti į gimtąsias šalis, - pranešė dienraštis „City A.M.”.

Apklausus per 800 Britanijos kompanijų, kurių darbuotojai ne tik britai, tačiau ir ES piliečiai, paaiškėjo, kad bent vienoje iš dešimties firmų darbuotojai vadovybei pranešė ketinantys vykti namo, o 5 proc. atskleidė, kad būtent dėl „Brexit” darbuotojaiES jau paliko darbo vietas ir išvyko.

Parlamentarai baiminasi, kad dėl premjerės neryžtingos politikos ES piliečių atžvilgiu bus suduotas skaudus smūgis JK ekonomikai.

„Žmonių darbus, namus ir šeimas palikti nežinioje iki tol, kol įvyks kažkokios derybos, kurios gali įvykti tik prabėgus keleriems metams, yra mažų mažiausiai nehumaniška. Ši nežinomybė yra nepageidaujama”, - sakė parlamentaras Steve’as Bakeris.

„Agituodami už JK išstojimą iš ES politikai teigė, kad šalyje gyvenančių ES piliečių statusas nepasikeis. Tai yra nesąžininga ne tik darbuotojų, tačiau taip pat šalies ekonomikos atžvilgiu”, - pridėjo parlamentaras Chuka Umunna.

2016 09 05 12:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt