antradienis, rugpjūčio 11 d.
„Brexit”: deportacija gresia milijonui ES piliečių
tiesa.com

Vidaus reikalų ministerijai prireiktų 47 metų peržiūrėti Europos Šalių piliečių prašymus dėl nuolatinio gyventojų statuso suteikimo.

 Aktyvistų grupė „3 milijonai”, kuri kovoja už Jungtinėje Karalystėje gyvenančių Europos Sąjungos piliečių teises, įspėjo Vidaus reikalų minintrę Amber Rudd jog nuolatinio gyvetojų statuso suteikimo prašymams peržiūrėti vyriausybei prireiktų net 47 metų. Aktyvistų grupės vadovas N. Hatton sakė: „Po įvykusio referendum ES šalių piliečiai nerimauja dėl savo ateities. Mes norime garantijų, jog nebūsime priversti palikti JK jai pasitraukus iš Europos Sąjungos”.

Vidaus Reikalų Ministerijos atstovas teigė, jog vyriausybė stengsis užtikrinti ES šalių piliečių, jau gyvenančių JK, teises, jeigu bus užtikrintos ES šalyse gyvenančių britų teisės.

Nuolatinio gyventojo statusą suteikiantis dokumentas buvo sukurtas ne Europos Sąjungos šalių piliečiams, kurie norėjo pasilikti gyveti Jungtinėje Karalystėje. Jį sudaro 85 puslapiai, o jį pildantys žmonės taip pat turi pateikti 5 metų banko išklotines, dokumentus apie savivaldybei mokamus mokesčius ir dokumentais patvirtinti kiekvieną kartą, kai buvo išvykę iš šalies.

Jeigu vyriausybė nutartų, jog visi šalyje gyvenantys ne britai turi prisijungti prie ne Europos Sąjungos šalių piliečių ir prašyti nuolatinio gyventojo statuso, deportacija grėstų milijonui žmonių.

2016 12 02 06:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt