trečiadienis, spalio 5 d.
"Brexit" pagirios: į ES negalima įsivežti net sumuštinio
Alfa.lt

Vykstate iš Didžiosios Britanijos į ES? Tuomet su savimi neimkite sumuštinių arba suvalgykite iki kirsite Lamanšą. Nyderlandų televizija parodė reportažą, kaip muitinės pareigūnai iš vairuotojų konfiskuoja sumuštinius su kumpių, rašo „The Guardian“. 

Įraše girdima, kaip muitininkai lengvųjų automobilių ir vilkikų vairuotojams Olandijos keltų terminale sako, kad po „Brexit“ „negalima įvežti į Europą tam tikro maisto, kaip mėsos, vaisių, daržovių, žuvies“. 

Vienas pasimetęs vairuotojas paklausė, ar jis gali išmesti mėsą, bet išsaugoti sumuštinio duoną. Atsakymas buvo: „Ne, viskas bus konfiskuojama. Sveiki atvykę į “Brexit". Atsiprašau."

Draudimas įvežti maisto produktus įsigaliojo nuo Naujųjų metų, kai baigėsi pereinamasis „Brexit“ periodas. 

„Nuo 2021 m. sausio 1 d. negalima į ES įvežti gyvulinės kilmės produktų, kaip kad mėsos ar pieno (pvz., kumpio ir sūrio sumuštinių)“, -  sakoma britų Aplinkos, maisto ir kaimo reikalų departamento (DEFRA) įspėjime. Taip pat keliautojams liepiama suvartoti šiuos produktus, jei vis dėlto pasiėmė su savimi į kelionę. 

Pasak Europos Komisijos, draudimas būtinas, nes mėsa ir pieno produktai gali turėti gyvūnų ligų (pvz., kiaulių gripo) sukėlėjus. 

Nyderlandų muitinė taip pat paviešino nuotraukas konfiskuotų produktų - nuo sausų pusryčių iki apelsinų. 

„Pasiruoškite ir praneškite kitiems, jei keliaujate iš Jungtinės Karalystės į Nyderlandus. Taip siekiama užkirsti kelią maisto švaistymui ir užtikrinti kontrolę“, - pareiškė muitinė. 

2021 01 12 15:16
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt