trečiadienis, liepos 15 d.
„Brexit“ smogs statyboms
tiesa.com

Ekonomikos termometru vadinamos statybos Didžiojoje Britanijoje per artimiausius kelis mėnesius sulėtės ir tai turės itin didelę neigiamą įtaką šaliai.

Statybos sektorius yra vienas didžiausių pagal investicijų sumas, darbuotojų skaičių, o jeigu pridėjus su statybomis susijusias ar net nuo jų priklausomas įmones, tai rodikliai išauga dar labiau.

Tačiau ateinantys keli mėnesiai šiam ekonomikos varikliui nieko gero nežada.

„Didžiosios Britanijos ir Europos Sąjungos derybos dėl pasitraukimo sąlygų – per ilgas laikas statybų verslui. Jis negali gyventi nežinioje taip ilgai“, – sakė su „The Independent“ susisiekęs, tačiau prisistatyti nepanoręs statybų sektoriaus atstovas.

Anot jo, po britų sprendimo trauktis užsienio investuotojai jau sustabdė – laikina arba visam laikui – savo pinigų tiekimą į JK projektus.

„Pradėti darbai tęsis ilgiausiai 6-7 mėnesius, o tada bus įšaldyti. Tada ir pamatysime tikrąsias „Brexit“ pasekmes: statybos sustos, o tai ekonomikai tuurės milžinišką neigiamą įtaką“, – vardijo šaltinis.

Jau šiandien didžiuliai klaustukai kabo virš projektų, kurie į šalies ekonomiką įlietų milijardus svarų sterlingų: tai trečiojo tako statyba Heathrow oro uoste, atominės elektrinės statyba Somersete, London Getaway uosto Essexe baigiamasis statybų etapas.

Šie projektai reikštų tūkstančius darbo vietų bei veiklą šimtams bendrovių.

Tuo tarpu skaičiai rodo.kad dėl referendumo statybų sektorius, sudarantis apie 7 proc. JK bendrojo vidaus produkto, sulėtėjo jau gegužę.

Be jų investicijas šalyje galimai stabdys ir kiti didžiulę reikšmę šalies ūkiui turintys sektoriai: apie pasitraukimą kalba finansų įstaigos, nepatikliai į JK po referendumo žvelgia ir Japonijos automobilių gamintojai.

2016 06 30 07:55
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt