šeštadienis, liepos 4 d.
Britai dirbs ilgiausiai, o gaus mažiausias pensijas Europoje
tiesa.com

Pranašaujama, kad Jungtinės Karalystės (JK) piliečiai turės mažiausias pensijas, lyginant su kitomis ekonomiškai stipriomis valstybėmis. Kaip teigė Theguardian.com., išėję į pensiją britai gaus 40 proc. vidutinės algos.

Duomenis paskelbusi Ekonominio Bnedradarbiavimo ir Vystymosi Organizacija (ang. Organisation for Economic Cooperationd and Development) taip pat pridūrė, kad Didžiojoje Britanijoje bus pasiektas seniausias pensijinis amžius. Pranašaujama, kad maždaug po 20 metų vyrai į pensiją galės išeiti tik sulaukę 68 metų, o moterys 65 metų. Toks pat amžius dar nustatytas Airijoje ir Čekijoje.

JK pradėta automatinės registracijos schema, leidžianti prastą atlyginimą gaunantiems gyventojams turėti privačias pensijas. Visgi įmokų tarifai yra nedideli, todėl didelių išmokų taip pat tikėtis negalima. Nerimaujama, kad vis daugiau žmonių dirba savo pačių įmonėse ir neišgali daugiau atsidėti pensijai. Šiuo metu save samdančių darbuotojų yra apie 4,5 mln.

Organizacija paskelbė, kad didžiausias pensijas gaus Nyderlandų ir Austrijos piliečiai, kuriems bus išmokėta net 90 proc. vidutinės algos. Į tyrimą įtraukus ne tik puikiai išsivysčiusias šalis paaiškėjo, kad blogiausia padėtis pensijinio amžiaus žmonėms bus Čilėje. Taip pat paskelbta, kad Pietų Korėjos gyventojai dirba ilgiausiai: į pensiją išeina tik sulaukę 70 metų.

2015 12 02 07:45
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt