antradienis, rugsėjo 22 d.
Britai piktinasi: lietuviai JK nesistengia integruotis
tiesa.com

Jungtinės Karalystės (JK) spaudoje pasirodė žinia, kurioje rašoma, kad lietuviai tam tikrose šalies vietovėse, pavyzdžiui, Bostone ar Lincolnshire, turi susikūrę visas sąlygas jaustis kaip gimtinėje ir nesistengia integruotis į britų visuomenę.

Šios gyvenamosios vietovės iš tiesų primena Lietuvą: aplink daugybę tautiečių, kalbančių gimtąja kalba, pagrindinėse gatvėse įsikūrusios lietuviškos parduotuvės, restoranai ir barai, tam tikrose darbovietėse (fabrikuose, žemės ūkio sektoriuje) dirba daugybė imigrantų iš Lietuvos.

Statistikos duomenimis, štai vien Bostono mieste gyvena daugiau nei 11 tūkst. imigrantų iš Rytų Europos, daugelis jų – nekalba angliškai.

Iš Vilniaus į JK prieš šešerius metus atvykęs 39-erių metų dviejų vaikų tėvas Emilis Kovalas naujienų portalui express.co.uk patvirtino, kad apie 85 procentai kaimynų, gyvenančių aplink jį – imigrantai. Ir nors lietuvis teigė gerbiantis britų kultūrą, visgi jis jaučiasi labiau kaip gimtinėje Lietuvoje.

Tiesa, vietiniai gyventojai nėra linkę į susiklosčiusią situaciją žvelgti taip pozityviai. Anonimu norėjusio likti brito teigimu, jis imigrantų vengia ir nesupranta, kodėl jiems suteiktos visos sąlygos, lyg tai būtų jų pačių šalis.

2016 02 02 08:45
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt