pirmadienis, rugpjūčio 10 d.
Britai prašosi į Naująją Zelandiją
tiesa.com

Referendumas tapo puikia dingstimi britams bandyti apsigyventi šalyje, garsėjančia puikiu pragyvenimo lygiu ir į kurią patekti ne taip lengva – Naująją Zelandiją.

Tai paaiškėjo Naujosios Zelandijos Pietuose esančio Kaitangato miestelio valdžiai paskelbus kvietimą žmones atvykti ir apsigyventi ten, mat šiuo metu miestelyje yra būsto ir darbo perteklius vietiniams gyventojams, kurių yra vos daugiau nei 800, o laisvų darbo vietų – apie 1000, kai nedarbo lygis tarp jaunimo skaičiuojamas ne procentais, o vienetais – yra vos du bedarbiai.

Kvietimą paskelbęs meras Bryanas Cadoganas tikėjosi, kad patrauklus pasiūlymas sudomins žmones iš kitų Naujosios Zelandijos vietų, tačiau į jį atsiliepė tik užsieniečiai: Didžiosios Britanijos, JAV, Sirijos bei Lenkijos piliečiai.

„Britai savo sprendimą argumentavo referendumu, kuriuo šalis traukiasi iš ES.

Jie mus tiesiog užplūdo, nežinau, ar mes tam pasiruošę, miestelio dvasia labai savita“, – sakė miestelio galva.

Vaizdingose apylinkėse įsikūręs miestelis, kuriame išvystyta kalnakasybos pramonė bei žemdirbystės sektorius, vadinamas Naujosios Zelandijos svajone, nes namą ir nemažą gabalą žemės galima įsigyti už maždaug 122 tūkst. svarų sterlingų.

„Mūsų bendruomenė yra senamadiška, mes net nerakiname namų durų, nebijome palikti vaikų be priežiūros.

Čia yra namų, čia yra darbo, bet nėra žmonių. Mes laukiame jų išskėstomis rankomis, norime atgaivinti miestelį“, – sakė vietinis ūkininkas Evanas Dickas.

Naujoji Zelandija dėl savo griežtos imigracijos politikos yra šalis, kurioje apsigyventi svetimšaliams yra itin sunku.

2016 07 01 13:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt