sekmadienis, liepos 3 d.
Britai: Rusijos armija – ant žlugimo ribos?
Alfa.lt
Telegram
Ukrainiečiai svariai prisideda prie Rusijos armijos demilitarizacijos

Pirmadienį paskelbtoje slaptoje Jungtinės Karalystės ataskaitoje teigiama, kad Rusijos kariuomenė gali žlugti dėl didžiulių nuostolių Ukrainoje, kurie siekia daugiau kaip 30 tūkst. karių. Tiesa, nors karių nuostoliai prezidentui Vladimirui Putinui atrodo niūrūs, ataskaitoje taip pat teigiama, kad jis juos vertina kaip „kainą, kurią verta sumokėti“ už pergalę, rašo Dailymai.co.uk.

Minimoje ataskaitoje, su kuria susipažino laikraštis „The Mirror“, teigiama, kad nuostoliai gali būti per dideli Rusijos armijai, o Rusijos karių moralė yra labai žema. Naujausiais Ukrainos ginkluotųjų pajėgų vertinimais, nuo vasario 24 d., kai buvo pradėta invazija, Rusija neteko per30 tūkst. karių, buvo sunaikinta keli tūkstančiai karinės technikos, įskaitant tankus, lėktuvus ir artilerijos sistemas.

Pasak „The Mirror“, slaptoje JK ataskaitoje teigiama, kad Kremliaus pareigūnai bandė įtikinti V. Putiną, kad jo invazija buvo katastrofa, bet jis vis dar tiki, jog dar gali pasiekti dalinę pergalę Ukrainos rytiniame Donbaso regione. Ataskaitoje taip pat teigiama, kad pergalė ten Rusijai suteiktų daugiau įtakos kalbantis su Kijevu, o pralaimėjimas greičiausiai lemtų V. Putino nuvertimą iš prezidento posto.

Rusų puolimas – šliaužiantis, kartojant vėl labai daug aukų reikalaujančias pėstininkų atakas, primenančias 1945 m., o ne 2022 m.

„The Mirror“ teigimu, konfidencialiame dokumente rašoma: „Rusijos bandymas pasiekti greitą ir ryžtingą pergalę Donbase kol kas nepavyko. Jie vis dar veržiasi į priekį, kasdien pralauždami po 1–2 km. Rusų puolimas – šliaužiantis, kartojant vėl ir vėl labai daug aukų reikalaujančias pėstininkų atakas, primenančias 1945 m., o ne 2022 m.“

Toliau rašoma, kad iki šiol V. Putinui dažniausiai pavykdavo nuslėpti nuo Rusijos visuomenės invazijos „grubias nesėkmes“ arba dėl jų kaltinti kitus Kremliaus pareigūnus, bet dabar situacija pasikeitė.

„Rusijos gyventojai dar neseniai tikėjo Putino dezinformacija. Matome, kad Kremliuje bandoma perduoti V. Putinui ir jo artimiausiai komandai žinią, kad viskas vyksta ne taip, galbūt net katastrofiškai blogai“, – priduriama pranešime.

Rusijos ekspertas Bruce'as Jonesas laikraščiui „The Mirror“ sakė, kad galiausiai ateis momentas, kai V. Putino pajėgos nebegalės atlaikyti daugiau nuostolių.

„Tai būtų šiaudas, perlaužęs kupranugario nugarą, kai daliniai nebegalės funkcionuoti kaip kovinės pajėgos, nes bus labai išsekę“, – sakė jis.

2022 05 31 16:37
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt