šeštadienis, rugpjūčio 8 d.
Britai siunta: darbdaviai mieliau renkasi rytų europiečius
tiesa.com

Darbdaviams, ieškantiems pigesnės darbo jėgos, įdarbinimo agentūrų tinklalapiai siūlo imigrantus iš Rytų Europos, kai tuo tarpu tūkstančiai bedarbių britų nepaliaujamai ieško darbų, - pranešė naujienų portalas express.co.uk.

Darbo vietų skelbimai, paviešinti tinklalapyje indeed.co.uk, kuriuose ieškoma angliškai kalbanti slaugė ir viešbučio personalas, buvo paskelbti ir lenkiškuose tinklalapiuose. Atrinktiems kandidatams agentūros siūlo ne tik suorganizuoti kelionę iš Lenkijos, bet ir apgyvendinti juos Jungtinėje Karalystėje (JK). Taip yra todėl, kad daugelis darbuotojų iš Rytų Europos sutinka dirbti už kur kas mažesnį atlyginimą nei britai.

JK nepriklausomybės partijos (UKIP) įdarbinimo atstovė Jane Collins piktinosi: „Daugybė žmonių Jungtinėje Karalystėje neranda darbo, o mes atiduodame darbo vietas kitų Europos Sąjungos šalių gyventojams. Nors Londone ir aplinkiniuose rajonuose yra daugybė įsidarbinimo galimybių, tačiau Jorkšyro ir Šiaurės rytų Linkolnšire grafystėse bei kitose vietovėse, darbą, ypač jaunam žmogui, susirasti labai sudėtinga.”

Britus neseniai supykdė ir šokiruojanti socialinių būstų statistika. Praėjusiais metais daugiau nei 60 proc. socialinių būstų buvo suteikta rytų europiečiams. Iš 9128 socialinių būstų maždaug 5500 buvo suteikti šeimoms iš Lenkijos. Šiuo metu Jungtinėje Karalystėje gyvena beveik tiek lenkų, kiek trečiame pagal dydį Lenkijos mieste Krokuvoje, o tai yra daugiau nei pusė milijono.

Britai skundžiasi, kad dėl rytų europiečių negauna socialinių būstų

2015 10 16 10:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt