ketvirtadienis, rugpjūčio 6 d.
Britanija baiminasi rumunų ir bulgarų antplūdžio
tiesa.com

Jungtinės Karalystės organizacija „MigrationWatch” paskaičiavo, kad nuo 2014 metų, panaikinus bet kokius darbo apribojimus bulgarams ir rumunams, jų kiekvienais metais į Jungtinę Karalystę gali atvykti iki 70 tūkst.

Bendrai iš abiejų šalių, be jokių apribojimų nuo 2014 metų gyventi ir dirbti Jungtinėje Karalystėje galėtų 29 mln. žmonių. Baiminamasi, kad labiausiai imigracijos skaičius gali padidinti ir romai, kurie į Jungtinę Karalystę gali suplūsti ne tik iš Rumunijos ir Bulgarijos, bet ir iš Italijos ar Ispanijos. Iš viso Europos Sąjungos šalyse gyvena apie 1 mln. romų.

Rumunija ir Bulgarija prie Europos Sąjungos prisijungė dar 2007 metais, tačiau iki 2014 metų pabaigos buvo nustatyti darbo ribojimai. Žemos kvalifikacijos darbuotojams buvo nustatytas 25 tūkst. darbo vietų limitas per metus.

Rumunams ir bulgarams Jungtinė Karalystė turėtų išlikti ypač patraukli kryptis, nes šiuo metu minimalus valandinis atlygis šiose šalyse siekia vieną svarą per valandą, o vidutinės pajamos sudaro vos penktadalį Jungtinės Karalystės gyventojo pajamų. Jungtinėje Karalystėje imigrantai taip pat gan paprastai gali gauti įvairias pašalpas ir paramą, ieškodami darbo.

2013 01 17 09:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt