sekmadienis, sausio 17 d.
Britanijos įmonėms sunkiai sekasi rengtis pereinamojo laikotarpio po „Brexito“ pabaigai
BNS

„Visiškai pasirengusios“ pereinamojo laikotarpio po „Brexito“ pabaigai yra tik ketvirtadalis Didžiosios Britanijos įmonių, parodė Direktorių instituto (IoD) atlikta apklausa.

„Vykstant tiek daug įvykių, daugelis vadovų jaučia, jog tinkamas pasirengimas „Brexitui“ yra tarsi mėginimas pataikyti į judantį taikinį“, – pareiškė IoD generalinis direktorius Jonathanas Geldartas (Džonatanas Geldartas).

Didžioji Britanija iš Europos Sąjungos (ES) pasitraukė sausio 31 dieną, tačiau iki šių metų pabaigos dar tęsiasi pereinamasis laikotarpis, kurio metu Londonas ir Briuselis mėgina susiderėti dėl naujo prekybos susitarimo.

Derybos sunkiai skinasi kelią ir šalies verslas vis labiau nerimauja dėl artėjančios pereinamojo laikotarpio pabaigos, kai pasibaigs ekonominės integracijos su ES era, kuri tęsėsi beveik pusšimtį metų.

„Tik ketvirtadalis įmonių vadovų sako, kad jų organizacijos yra visiškai pasirengusios pereinamojo laikotarpio po „Brexito“ pabaigai“, – pareiškė IoD.

Institutas birželio pabaigoje apklausė 978 įmonių vadovus ir beveik pusė jų pareiškė vis dar negalintys pasirengti pereinamojo laikotarpio pabaigai.

Kas septintas paaiškino, jog rengtis sutrukdė koronaviruso pandemija.

IoD vertinimais, bene labiausiai pasirengusios pereinamojo laikotarpio pabaigai yra finansų sektoriaus įmonės.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2020 07 14 16:42
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt