sekmadienis, liepos 3 d.
Britanijos karalienei Elžbietai II sukanka 96 metai
BNS
Scanpix
Elžbieta II

Britanijos karalienė Elžbieta II, kuriai ketvirtadienį sukanka 96 metai, bus pasveikinta patrankų saliuto salvėmis, nors pati monarchė didelių iškilmių nerengs.

Pastarieji metai Britanijos karališkajai šeimai buvo kupini rūpesčių – tvyrojo nerimas dėl karalienės sveikatos ir monarchijos ateities.

Patrankų šūviai aidės iš Londono Tauerio ir Haid parke Jungtinės Karalystės sostinėje. Karinis orkestras taip pat sugros „Happy Birthday“.

Nuo XVIII a. laikomasi tradicijos, kad monarchas švenčia antrąjį, oficialų, gimtadienį – paprastai birželį, kai orai būna šiltesni.

Šiemet oficialusis gimtadienis sutaps su keturias dienas – nuo birželio 2-osios iki 5-osios – truksiančiais viešaisiais renginiais, minint Elžbietos II rekordiškai ilgo viešpatavimo 70-metį.

Britų žiniasklaida pranešė, kad karalienė buvo nuskraidinta sraigtasparniu iš savo namų Vindzoro pilyje į vakarus nuo Londono į Sandringamo dvarą rytų Anglijoje.

Nurodoma, kad ji apsistos name, kuriame gyveno kartu su savo velioniu vyru princu Philipu, kai jis 2017 m. pasitraukė iš viešo gyvenimo.

Dienraštis „Daily Mirror“ citavo neįvardytą šaltinį karališkuosiuose rūmuose, sakiusį, kad ši kelionė laikoma „teigiamu žingsniu“, atsižvelgiant, jog pastaruoju metu Elžbietos sveikata buvo pašlijusi.

Pernai spalį karalienė neplanuotai vieną naktį praleido ligoninėje ir vėliau, vykdydama gydytojų nurodymus, smarkiai sumažino viešų pasirodymų skaičių.

Monarchė skundėsi nugaros skausmu, jai buvo sunku stovėti ir vaikščioti. Elžbieta turėjo atšaukti dalyvavimą virtinėje renginių, įskaitant velykines pamaldas bažnyčioje.

Vasarį persirgusi koronavirusine infekcija karalienė, anksčiau šį mėnesį surengusi virtualų susitikimą su gydytojais ir pacientais Karališkojoje Londono ligoninėje, sakė esanti „labai pavargusi ir išsekusi“.

Tačiau jos vaikaitis princas Harry, duodamas trečiadienį parodytą interviu JAV transliuotojui NBC, sakė, kad Elžbieta buvo „puikios formos“, kai jis su ja susitiko praeitą savaitę.

Vėliausias viešas karalienės pasirodymas įvyko kovo 29 d. Vestminsterio abatijoje Londono centre – ji dalyvavo pamaldose, skirtose princui Philipui atminti. Karalienės vyras mirė praeitais metais, būdamas 99-erių.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

2022 04 21 12:17
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt