ketvirtadienis, rugpjūčio 13 d.
Britanijos katedroje sulaikytas vyras, mėginęs padaryti nusikaltimą
tiesa.com

Didžiosios Britanijos policija penktadienį pranešė suėmusi vyrą, kaip įtariama, mėginusį pavogti Didžiosios chartijos rankraštį iš vitrinos Solsberio katedroje, kur šis neįkainojamas dokumentas yra eksponuojamas.

Anglijos pietinės Viltšyro grafystės policija informavo, kad ketvirtadienio popietę vienas asmuo mėgino sudaužyti stiklinę vitriną, kurioje laikomas istorinis XIII a. dokumentas. Tuo metu įsijungė katedros signalizacija.

Didžioji chartija, 1215 metais pasirašyta tuomečio Anglijos karaliaus Jono, tapo įsimintinu teisinės valstybės principų simboliu. Solsberyje eksponuojama viena iš keturių išlikusių šio dokumento kopijų.

Policija nurodė, kad rankraštis per incidentą nebuvo apgadintas ir kad jokie žmonės nenukentėjo.

Suimtas 45 metų vyras įtariamas mėginimu įvykdyti vagystę, ginklo turėjimu ir nusikalstamos žalos padarymu. Jo vardas nebuvo atskleistas, be to, jam dar nepateikti kaltinimai.

Policija nurodė, kad vyro išvaizda atitinka įvykio liudininkų pateiktus užpuoliko nupasakojimus. Pareigūnai prašo atsiliepti kitų šį incidentą mačiusių žmonių, kad būtų galima kuo tiksliau išsiaiškinti aplinkybes.

Solsberio katedra jau anksčiau šiais metais buvo atsidūrusi žiniasklaidos dėmesio centre. Du Rusijos piliečiai, kaltinami mėginę kovą nužudyti šiame mieste gyvenusį buvusį rusų dvigubą agentą Sergejų Skripalį ir jo dukterį Juliją nervus paralyžiuojančia medžiaga „Novičiok“, rugsėjį duodami interviu Kremliaus finansuojamai televizijai tvirtino, kad į Solsberį buvo atvykę pamatyti jo „garsiosios katedros“, o ne ką nors nunuodyti.

Be joje saugomos retos Didžiosios chartijos kopijos Solsberio katedra yra žinoma kaip turinti aukščiausią smailę Didžiojoje Britanijoje.

2018 10 27 09:40
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt