ketvirtadienis, liepos 9 d.
Britanijos mokiniai mokyklose išmoksta nepakankamai
tiesa.com

Naujausių tyrimų duomenimis, lyginant su likusia Europa britų abiturientai mokyklos metais sukaupia mažiausiai „esminių įgūdžių", reikalingų įsidarbinti ar sukurti savo verslą, - skelbė telegraph.co.uk naujienų portalas.

Keturios iš dešimties Jungtinėje Karalystėje apklaustų įmonių manė, kad jauniesiems kandidatams į darbo vietas trūko „pagrindinių įgūdžių, raštingumo ir mokėjimo skaičiuoti". Palyginimui, tik 18 proc. Europos įmonių priskyrė šiuos trūkumus savo kandidatams.

Daugiau nei 90 proc. įmonių Jungtinėje Karalystėje teigė, kad jų darbo krūvis padidėjo dėl naujai įsidarbinusių jaunųjų darbuotojų įgūdžių stokos. 46 proc. pripažino, kad tai sukėlė departamento veiklos našumo sumažėjimą.

Anot Chartered Management Accountants instituto (CIMA), atlikusio tyrimą, šią nelygybę iš dalies galima paaiškinti taip, kad kompanijos Europoje daugiau laiko skiria palaikydamos ryšius su mokyklomis ir informuodamos apie reikalingus įgūdžius darbo vietoje.

Vykdantysis CIMA švietimo direktorius Noel Tagoe sakė: „Jungtinėje Karalystėje mokyklos ir darbo sistemos yra atsiskyrusios viena nuo kitos. Galimai dėl to mokyklos savo mokiniams nesuteikia to, ko reikia kompanijoms“. N. Tagoe pabrėžė, kad kitose Europos šalyse, pavyzdžiui, Vokietijoje, dėl vykstančios komunikacijos tarp mokyklų ir darboviečių, darbo našumas yra daug didesnis.

„Takoskyra tarp darbdavių ir pedagogų Jungtinėje Karalystėje yra plati. Dėl to didėja Britanijos įmonių ekonominė našta ir stabdomas darbo jėgos produktyvumas. Darbo realijos turi būti geriau atskleistos mokyklose per diskusijas ir praktines veiklas, patirtį klasėje“, - teigė CIMA atstovas.

2015 06 29 13:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt