trečiadienis, rugsėjo 30 d.
Britės, pačios auginančios naujagimius, – laimingesnės
tiesa.com

Nacionalinis tyrimas, aiškinęsis D. Britanijos gyventojų laimės indeksą bei priežastis, atskleidė, jog mamos, po gimdymo likusios namie su savo vaikais, – laimingesnės. Pirmosiomis dienomis su naujagimiais liekančios gimdyvės jaučiasi naudingesnės ir randa daugiau prasmės savo gyvenime, pranešė „Dailymail“.

 Britų gerovės tyrimo duomenimis, namuose liekančios moterys neišgyvena nerimo, rečiau jaučia nuobodulį bei rečiau patiria menkavertiškumo požymių. Vaikus auginančios mamos savo gyvenimą įvertino 8 balais iš dešimties, kai tuo tarpu vaikus auklėms palikusių mamų gyvenimo džiaugsmo vidurkis – 7,8 balo iš dešimties.

Tyrimas atskleidė, kad susituokę tėvai linkę varžytis ir kovoti dėl savo teisių kur kas labiau, nei sugyventiniai, ir žymiai stipriau, nei vieniši ar išsiskyrę tėvai. Tyrimo rezultatai skatina Vyriausybę keisti įstatymų nuostatas dėl šeimų, kuriose dirba tik vienas partneris. Šeimos, kuriose mamos lieka namie su vaikais, moka daugiau mokesčių, nei kitose Vakarų šalyse. Vaikų turinčios šeimos, kurias finansiškai išlaiko vienas asmuo, praranda daugumą lengvatų bei pašalpų, tad abu tėvai dažnai dirba, nes neturi kito pasirinkimo.

Naujasis įstatymas, numatantis skirti šeimoms su naujagimiais pašalpą, taip pat nukreiptas prieš vieno dirbančio asmens šeimas. Vyriausybė padeda šeimai išlaikyti naujagimį iki 5 mėnesių ir skiria po 1200 svarų sterlingų per metus su sąlyga, kad šeimoje abu tėvai dirba. Nacionalinio statistikos biuro duomenys paskatino Vyriausybę susimąstyti ir galbūt keisti įstatymus atsižvelgiant į D. Britanijos šeimų poreikius.

2013 08 02 09:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt