antradienis, gegužės 26 d.
„British Steel“ bankrotas Didžiojoje Britanijoje kelia grėsmę 25 tūkst. darbo vietų
tiesa.com
Twitter.com, BritishSteelUK

Antrai pagal dydį Didžiosios Britanijos plieno gamintojai „British Steel“ paskelbus bankrotą, darbo neteks 5 tūkst. bendrovės darbuotojų ir taip pat kils grėsmė maždaug 20 tūkst. darbo vietų jos tiekėjų įmonėse, rašo britų dienraštis „The Daily Mail“ ir kiti šalies leidiniai.

Plieno gamybos bendrovė prašė vyriausybės finansinės pagalbos, tačiau derybos nedavė rezultatų.

Galiausiai Aukštasis teismas priėmė nutarimą dėl priverstinio „British Steel“ likvidavimo, pranešė valstybinė nemokumo tarnyba.

Anksčiau buvo skelbta, jog plieno gamintoja prašė jai suteikti 75 mln. svarų valstybės paskolą, kad ji galėtų padengti nuostolius, patirtus dėl užsakymų sumažėjimo, kurį, be kita ko, lėmė neapibrėžtumas dėl Didžiosios Britanijos išstojimo iš Europos Sąjungos (ES).

Vyriausybė 2018 metais „British Steel“ jau suteikė 120 mln. svarų paskolą.

Didžiosios Britanijos verslo sekretorius Gregas Clarkas pareiškė, jog vyriausybė kartu su „British Steel“, „Greybull Capital“ ir kreditoriais „nenuilstamai nagrinėjo visas galimybes“ išgelbėti sunkumų slegiamą bendrovę, tačiau sprendimo taip ir nepavyko rasti.

„British Steel“ valdo investicijų bendrovė „Greybull Capital“, kuri ją 2016 metais įsigijo iš Indijos „Tata Steel“ vos už 1 svarą.

Tuo tarpu vyriausybė pavedė EY surasti naują plieno gamybos bendrovės savininką. Kol vyks paieška, „British Steel“ tęs darbą, o bendrovės darbuotojai toliau gaus darbo užmokestį.

Profsąjunga GMB paragino apsvarstyti visas galimybes išgelbėti „British Steel“, įskaitant galimybę nacionalizuoti bendrovę.

„British Steel“ gamybos pajėgumas viršija 2,8 mln. tonų plieno per metus. Įmonės gamyklose Didžiojoje Britanijoje dirba apie 4,1 tūkst. žmonių, o kitose šalyse – dar 900.

2019 05 24 08:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt