antradienis, gegužės 26 d.
Britų ministro pirmininko būklė stabili, šalyje rengiamasi pratęsti karantiną
BNS

Ketvirtą dieną intensyviosios slaugos palatoje su COVID-19 kovojančio britų ministro pirmininko Boriso Johnsono būklė „gerėja“, o jo vyriausybė tuo tarpu rengiasi pratęsti praėjusį mėnesį visoje šalyje įvestas karantino priemones.

B. Johnsonas yra aukščiausio rango pasaulio lyderis, susirgęs COVID-19. Pirmadienio vakarą jis buvo perkeltas į intensyviosios terapijos skyrių ir tai precedento neturintis atvejis, kai nepaprastosios padėties metu vyriausybės vadovui prireikia intensyviosios slaugos.

„Jo [būklė] stabili, jam gerėja, jis atsisėdo ir bendravo su medikais, – televizijai „BBC News“ sakė kultūros sekretorius Oliveris Dowdenas. – Galvoju, kad jam darosi geriau.“

COVID-19 smogė britų vyriausybei, visoje šalyje užsikrėtė daugiau kaip 60 tūkst. žmonių ir nusinešė daugiau kaip 7 tūkst. gyvybių. Trečiadienį paskelbta apie naują rekordinį per parą mirusių žmonių skaičių – 938.

Vyriausybės nariai ketvirtadienį per kasdienį pasitarimą dėl atsako į koronaviruso krizę turi aptarti galimybes pratęsti griežtos izoliacijos režimą, įvestą kovo 23 d. dėl koronaviruso pandemijos.

Nepaprastųjų situacijų komiteto COBRA posėdžiui pirmininkaus B. Johnsoną pavaduojantis užsienio reikalų sekretorius Dominicas Raabas, kuris tai daro nuo pirmadienio.

Tačiau vyriausybės nariai sakė, kad jokio pranešimo apie karantino, kuris iš pradžių įvestas trims savaitėms, statusą nebus, kol pirmadienį nesibaigs šis periodas.

Laikraštis „The Sun“ pranešė, kad vyriausybei patarinėjantys mokslininkai iki penktadienio nesirinks vertinti situacijos.

„Nereikėtų šiandien tikėtis sprendimo dėl suvaržymų“, – sakė O. Dowdenas ir pabrėžė, kad tikrasis peržiūrėjimas vyks kitą savaitę.

„Šiuo metu tai tik pradeda veikti“, – sakė jis, turėdamas galvoje karantiną. O. Dowdenas pabrėžė, kad naujų COVID-19 atvejų šalyje skaičiaus augimas nespartėja.

„Kai turėsime galimybę tai pakeisti, pakeisime, bet kol kas dar ne tas laikas“, – pridūrė jis.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2020 04 09 15:35
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt