antradienis, rugpjūčio 16 d.
Britų premjerą paliko keturi aukščiausio rango patarėjai
BNS
Scanpix
Borisas Johnsonas

Jungtinės Karalystės ministrą pirmininką Borisą Johnsoną ketvirtadienį paliko keturi darbuotojai, šalies lyderiui patiriant vis didesnį spaudimą dėl vakarėlių karantino metu ir savo politinės retorikos.

Vienas iš atsistatydinimų susijęs su aštria B. Johnsono replika, kai jis piktai įgėlė opozicinės Leiboristų partijos lyderiui Keirui Starmeriui dėl vieno liūdnai pagarsėjusio pedofilo.

„Tiesą sakant, nebūčiau to sakęs ir man džiugu, kad ministras pirmininkas tai paaiškino“, – sakė finansų ministras Rishi Sunakas per televizijos transliuotą spaudos konferenciją.

R. Sunakas laikomas realiausiu pretendentu pakeisti B. Johnsoną, jei konservatorių sukilimas prieš ministrą pirmininką nenuslops.

Dauningo gatvė patvirtino, jog traukiasi administracijos vadovas Danas Rosenfieldas. Kiek daugiau nei prieš metus jis ėmėsi šių pareigų, kad įneštų daugiau profesionalumo į chaotišką B. Johnsono veiklą.

D. Rosenfieldas nusprendė palikti postą, kai aukšto rango valstybės tarnautoja anksčiau šią savaitę pristatė ilgai lauktą tyrimo ataskaitą, kurioje smerkiami „vadovavimo trūkumai“ Dauningo gatvėje dėl virtinės COVID-19 karantino taisykles pažeidusių vakarėlių.

Taip pat traukiasi B. Johnsono „pagrindinis asmeninis sekretorius“ Martinas Reynoldsas, 2020 m. gegužę išsiuntęs liūdnai pagarsėjusį elektroninį laišką Dauningo gatvės darbuotojams, kuriame ragino juos į vieną iš susibūrimų karantino metu „atsinešti savo alkoholio“.

B. Johnsonas „padėkojo jiems abiem už jų reikšmingą indėlį į vyriausybės ir [Dauningo gatvės] 10-ojo namo darbą, įskaitant darbą dėl atsako į pandemiją ir ekonomikos atsigavimo“, nurodė atstovas spaudai.

Kiek anksčiau buvo pranešta, kad iš premjero komandos traukiasi du kiti aukščiausio rango patarėjai – ryšių su visuomene vadovas Jackas Doyle'as ir politikos vadovė Munira Mirza.

Anot dienraščio „Daily Mail“, J. Doyle'as išeidamas pasakė kolegoms: „Visada planavau, jog dirbsiu dvejus metus. Pastarosios savaitės siaubingai daug kainavo mano šeimai.“

J. Doyle'as taip pat figūruoja vakarėlių skandale, nes dalyvavo bent viename susibūrime Dauningo gatvėje, dėl kurio tyrimą atlieka policija.

Sena B. Johnsono bendražygė M. Mirza atsistatydino, kai ministras pirmininkas pabandė susieti opozicinės Leiboristų partijos lyderį K. Starmerį su britų pareigūnų nesugebėjimu patraukti baudžiamojon atsakomybėn veterano televizijos laidų vedėjo Jimmy Savile'o (Džimio Sevilo), kuris mirė 2011-aisiais būdamas 84 metų.

J. Savile'as buvo žiūrovų itin mėgstamas laidų vedėjas. Tačiau jam mirus į viešumą iškilo faktai, kad jis lytiškai išnaudojo šimtus vaikų, tačiau taip ir nebuvo patrauktas atsakomybėn.

Pirmadienį parlamente B. Johnsonas šokiravo net daugelį savo partijos kolegų, kai išdėstė tarp kraštutinių dešiniųjų grupių itin populiarią sąmokslo teoriją, esą K. Starmeris asmeniškai nesiėmė veiksmų patraukti J. Savile'ą baudžiamojon atsakomybėn, kai 2008–2013 m. vadovavo Anglijos ir Velso prokuratūrai.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

2022 02 04 09:57
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt