antradienis, rugpjūčio 3 d.
Briuselis pritaria skiepų pasams, bet dar lieka daug klaustukų
Alfa.lt

Briuselis palaiko skiepų pažymų nuo koronaviruso paskiepytiems asmenims išdavimo idėją, penktadienį pareiškė Europos Komisijos vadovė Ursula von der Leyen, tačiau neskubėjo atsakyti, ar juos turintieji gaus kokių nors privilegijų.

„Turėti pažymą, kad esi paskiepytas – medicininė prievolė“, – U. von der Leyen sakė žurnalistams prieš kelionę į Portugalijos sostinę, palaikydama Graikijos ministro pirmininko Kiriako Micotakio pateiktą pasiūlymą.

Tačiau ji pridūrė, jog tai, „ar jis suteiks pirmenybę ar prieigą prie tam tikrų prekių, yra politinis ir teisinis sprendimas, kurį reikia aptarti Europos lygmeniu“.

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) gruodį pranešė apie planus išduoti skaitmenines skiepų pažymas, valstybėms pradėjus vakcinacijos nuo COVID-19 kampaniją.

Tačiau, nepaistant vakcinuotų asmenų registravimo, PSO ekspertai „nerekomenduoja imuniteto pasų“, galinčių patvirtinti, kad jo turėtojas yra atsparus COVID-19 infekcijai, nes ja persirgo arba buvo paskiepytas, nurodė PSO Europos skyriaus vyresnioji nepaprastųjų padėčių valdymo pareigūnė Catherine Smallwood.

Technologijų srityje pažengusi Estija pernai pradėjo bandyti mobiliąją programėlę, galinčią veikti kaip skaitmeninis „imuniteto pasas“. Antikūnų turintys programėlės vartotojai galėtų naudotis ja, deklaruodami savo darbdaviams arba kitoms suinteresuotoms šalims, jog rizika užsikrėsti nuo jų yra, kaip manoma, mažesnė.

Graikijos premjeras K. Micotakis antradienį paragino ES sukurti „standartizuotą“ vakcinacijos pažymėjimą, siekiant paskatinti pandemijos smarkiai sugniuždytą turizmą.

„Žmonės, kurie pasiskiepijo, turėtų keliauti laisvai“, – parašė K. Micotakis EK vadovei ir pridūrė, kad tai yra „skubus“ klausimas.

2021 01 16 09:10
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt