antradienis, rugsėjo 22 d.
Būstą Anglijoje nuomoja (ne)teisėtai
tiesa.com

Spėjama, kad Jungtinėje Karalystėje šiuo metu yra apie 10 tūkst. būsto nuomotojų, iš kurių atimta teisė verstis šia veikla, tačiau jie ir toliau sėkmingai tuo verčiasi pasinaudoję įstatymų spragomis.

Norint teikti būsto nuomos paslaugas Anglijoje ir Velse, savo veiklos teritorijoje būtina gauti specialų leidimą iš vietos savivaldybės. Šios tokias licencijas išduoda tik tiems asmenims, kurie atitinka keliamus kriterijus.

Vienas iš reikalavimų – švari biografija: tie, kurie praeityje pažeidė būsto nuomos taisykles, šia veikla užsiimti negali.

Tačiau šalyje yra daugiau nei 10 tūkst. vadinamųjų landlordų, kurie šia veikla užsiima apeidami įstatymus ir susirinkdami mokesčių mokėtojų pinigus, valstybės skiriamus kaip paramą socialiai remtiniems žmonėms apgyvendinti.

Teisę verstis nuoma praradę asmenys naudojasi 2006 m. priimto aprūpinimo būstu įstatymo spragomis, kurios leidžia šia veikla užsiimti per trečiuosius asmenis, be to, vienoje savivaldybėje priimtas draudimas kitur negalioja, tad nesąžiningieji imasi būstus nuomoti kitur.

Pavyzdžiui, Bernardas McGowanas, kuris Londone valdo net 30 mln. svarų sterlingų vertės nekilnojamojo turto imperiją, nuo 2014 m. už neteisėtą nuomos veiklą baustas jau 6 kartus, tačiau ir toliau užsiima šia veikla. Sankcijas jam skyrė Brento savivaldybė, o dabar vyras savo veiklą įregistravo Camdene ir Newhame, taip pat kituose šalies miestuose.

Na, o jo kolega Davidas McGuinnessas Londone nuomojo sodo pašiūres, kurias perdarė į gyvenamąsias patalpas, tačiau ne visos jos atitiko keliamus reikalavimus ir neteko licencijos 2012 m.

Spauda išsiaiškino, kad Newhame tokį būstą nuomojęs vyras veiklą patikėjo agentūrai, o šiandien sėkmingai užsiima šiuo verslu Ilforde. Tam teisę suteikė kaimyninės Redbridge’o savivaldybės valdininkai.

Licencijos iš būsto nuomotojų dažniausiai atimamos dėl netinkamos patalpų būklės – nuomojami namai ar butai dažnai neatitinka elementarių higienos standartų arba yra pernelyg fiziškai nusidėvėję, tad gyvenimas juose yra tiesioginė grėsmė sveikatai ir gyvybei.

Nuo 2013 m. reikalavimai nuomojamam būstui dar labiau sugriežtinti: jų neatitinkančios gyvenamosios patalpos yra tarsi automobiliai, kuriems neatlikta techninė apžiūra.

Už name nuomojamus kambarius teks mokėti daugiau

2018 10 24 14:10
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt