ketvirtadienis, rugpjūčio 13 d.
Būstas Anglijoje: nauja paskolų sistema veikia
tiesa.com

Jungtinės Karalystės premjeras Davidas Cameronas gina kontraversiškai vertinamą paskolų sistemą nekilnojamam turtui įsigyti. Nauja sistema leidžia prašyti paskolos, kurios vertė siekia 95 proc. norimo įsigyti nekilnojamo turto vertės. Pačiam pirkėjui užtenka turėti 5 proc. pradiniam įnašui.

 Apie problemas, norint įsigyti būstą Londone, skaitykite čia.

Vyriausybės pasiūlyta sistema, pavadinimu „Padėsime nusipikti“, galioja nuo spalio, per tą laiką, pasak ministro pirmininko, ji jau atnešė naudos. Per pirmąjį sistemos galiojimo mėnesį ja pasinaudoti panoro 2384 pirkėjai, dešimties iš jų prašymai patenkinti. „Padėsime nusipirkti“ galioja norint įsigyti būstą, kurio vertė ne daugiau nei 600 tūkst. svarų.

D. Camerono teigimu, ši sistema padės sunkiai dirbančioms šeimoms įsigyti savo svajonių namus. Kritikai, tarp kurių ir verslo sekretorius Vince‘as Cable‘as, teigia, jog ši sistema pagreitins nekilnojamojo turto burbulo pūtimąsi.

Palaikydamas naująją paskolų sistemą D. Cameronas portalui Standard.co.uk sakė: „Matau, kad ji jau veikia, tačiau čia svarbiausia ne statistika, svarbiausia, kad pirmuosius savo namus gali įsigyti jauni žmonės, kurių pajamos vidutinės. Namai – tai ne keturios sienos ir stogas, po kuriuo galima miegoti. Tai nepriklausomybė, pasitikėjimas savimi ir laisvė. Toks mano planas Britanijos ateičiai“.

Ieškote būsto nuomai? Raskite savo svajonių namus čia.

Naujovės šalininkų teigimu, pagal naująją sistemą, paskolos, kaip ir anksčiau, bus suteikiamos tik tiems asmenims, kurie išgalės sumokėti įnašus, tačiau iki šiol neturėjo pakankamai pinigų pirmam užstatui. Kritikų manymu, palengvinus nuosavų namų įsigijimo sąlygas Vyriausybė turėtų planuoti ir naujų namų statybą, kitaip paskolos gavimo palengvinimas neteks prasmės, nes žmonės neras norimo įsigyti būsto.

2013 11 11 10:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt