pirmadienis, spalio 26 d.
Būstas Anglijoje: socialiai remtiniems – nuolaidos perkant
tiesa.com

Jungtinės Karalystės (JK) premjeras Davidas Cameronas žada suteikti progą 1,3 mln. šeimų, gyvenančių socialiniuose būstuose, įsigyti savo namus.

Konservatoriai, tikindami, kad yra dirbančių žmonių partija, siekia sugrąžinti Margaret Thatcher propaguotą pasiūlymą ir leisti socialiai remtiniems žmonėms nusipirkti savo namus su didžiulėmis nuolaidomis.

Lėšų naujajam pasiūlymui pigiau parduoti namus, turės surinkti vietos valdžios institucijos. Konservatoriai tikina, kad per artimiausius penkerius metus tarybos pastatys apie 400 tūkst. naujų būstų, kurie taip pat bus parduodami. Vyriausybė ketina skirti apie £1 mlrd. būstų statymui apleistose žemės sklypuose. Vietos valdžios institucijoms nurodyta išvalyti ir sutvarkyti apleistas žemes.

Šiuo metu šeimos, kurioms suteikiamas socialinis būstas ir viename jos išgyvena ilgiau nei penkerius metus, gauna teisę jį nusipirkti. Namų nuomininkai gauna 35 proc. nuolaidą perkant namus, kuriuose gyveno pridedant po vieną procentą už metus, kuomet jie patys nuomavosi ne socialinį būstą. Butų nuomininkams suteikiama 50 proc. nuolaida būsto isigijimui pridedant po 2 proc. už kiekvienus metus socialiniame sektoriuje nuomoto būsto.

Konservatoriai siūlo, kad socialinių būstų nuomininkams būtų suteikiamos didesnės nuolaidos, kurios šiuo metu daugiausiai gali siekti 70 proc. būsto vertės rinkoje.

2015 04 14 07:45
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt