penktadienis, rugpjūčio 7 d.
Būstas JK: kaip suteikiama paskola
tiesa.com

Jei jūs rimtai galvojote apie nekilnojamojo turto pirkimą, tai yra svarbu žinoti, ko jūs galite tikėtis. Namo, kurį jūs galėtumėte nupirkti, kaina yra nustatoma iš dviejų dalių – jūsų depozitas ir būsto paskola (mortgage).

Kokia yra įmanoma minimali depozito norma? Kiek galima paskolinti iš banko ir kokiomis sąlygomis? Kam suteiks būsto paskolą, o kam – ne?

Draugų rate, socialiniuose tinkluose ir forumuose žmonės dažnai pataria vieni kitiems, remdamiesi savo bankų lankymo, skaičiuoklių naudojimo bankų tinklapiuose patirtimi, pažįstamų ir nepažįstamų žmonių pasakojimais ir t. t. Deja, ši informacija ne visuomet yra teisinga.

Norėdami suprasti visą būsto paskolų rinkos įvairovę, pradėkime nuo svarbiausio.

1. Finansinių įstaigų, išduodančių pinigus pagal įkeistą nekilnojamąjį turtą (morgidž) Didžiojoje Britanijoje yra labai daug pagrindinių rinkos žaidėjų – apie 50. Tai ne tik High Street bankai, tokie kaip Halifax, Santander, HSBC ir t. t., kurių skyriai yra kiekviename rajone ir kur jūs galite įeiti iš gatvės. Taip pat egzistuoja didelis „lenderių“ skaičius, kurie dirba tik per tarpininkus – nepriklausomus būsto paskolų patarėjus (mortgage advisor).

2. Kiekviena finansų įstaiga turi savo taisykles, kad nustatytų sumą, kurią ji gali išduoti konkrečiam skolintojui. Šios taisyklės nuolat keičiasi, todėl sumos, kurias jūs galite paskolinti kiekviename iš bankų, skirsis (dažnu atveju – gan žymiai). Kaip ir galimybė gauti paskolą.

Pagrindiniai punktai, į kuriuos bankas atkreipia dėmesį:

– finansiniai sunkumai praeityje, tokie kaip bankrutavimas, IVA ir t. t.

– kredito reitingas

– užimtumo forma

– profesija

– darbo pajamos

– minimalios pajamos

– kaip ilgai jūs dirbate vienoje vietoje / vienoje srityje

– kokį darbo kontraktą turite

– viršvalandžiai ir priedai

– ar darbe buvo pertraukos

– kokius benefitus jūs gaunate

– kokią dalį jūsų bendrose pajamose sudaro benefitai

– amžius morgidž padavimo metu ir planuojamas išėjimo į pensiją amžius

– finansiniai įsipareigojimai

– šeimos padėtis

– vizos statusas

– kaip ilgai jūs esat šalyje

– esamos vizos galiojimo pabaiga

– depozito šaltinis

– prašytojų kiekis

– minimali mortgage suma ir t. t.

Taip pat skiriasi bankų reikalavimai nekilnojamam turtui, kurio įsigijimui jūs galite gauti motrgidž.

Plačiau apie tai aš papasakosiu kituose straipsniuose, o dabar kaip pavyzdį pateiksiu paskutinių mano klientų bylas:

– prašytojai: vyras – Europos sąjungos pilietis, žmona – turinti sutuoktinio vizą (Ukrainos pilietė), likęs vizos galiojimo terminas 7 mėnesiai; abu savarankiškai dirbantys (self-employed) 3 metus, depozitas 10 %, namo pirkimas – mortgage gautas.

– prašytojas – vyras, ES pilietis, savarankiškai dirbantys (self-employed) 2 metus , 5 % depozito, buto virš parduotuvės pirkimas – mortgage gautas.

– moteris, Europos Sąjungos pilietė, dirba pusę etato, 50 % pajamų sudaro working tax credit ir child credit, council house pirkimas pagal schemą „Right-to-buy“ – mortgage gautas.

Nekilnojamojo turto įsigijimas Didžiojoje Britanijoje – tai stresas ir pinigų bei laiko sąnaudos, kurios ne visada veda prie trokštamo rezultato.

Mūsų patirtis ir žinios padeda rusakalbės bendruomenės nariams visuose nekilnojamojo turto įsigijimo sandorio etapuose. Mes ne tik kalbame viena kalba su jumis, bet ir kur kas geriau suprantame vieni kitus daugeliu kitų aspektų.

Mes naudojamės šiuolaikinėmis komunikacijos priemonėmis ir dirbame su klientais iš visų Didžiosios Britanijos kampelių. Jūs galite konsultuotis telefonu, per „Skype“, el. paštu, susitikti mūsų biure Londone arba kitoje jums patogioje vietoje.

Turite klausimų? Skambinkite: 01304268934, 07852829016 arba užpildykite formą tinklapyje www.YourMortgageAdvisor.info

Nekilnojamojo turto įsigijimas – žingsnis po žingsnio. Kas yra „Leasehold“?

2017 06 01 14:05
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt