penktadienis, rugpjūčio 7 d.
Būsto krizė: vėl įsigalios „teisė pirkti”
tiesa.com

Vyriausybė planuoja leisti 1.3 mln. Jungtinės Karalystės (JK) gyventojų, lengvatinėmis sąlygomis įsigyti socialinius būstus, kuriuose jie gyvena, - pranešė naujienų portalas theguardian.com.

Apie 800 tūkst. žmonių, gyvenančių socialiniuose būstuose jau turi galimybę įsigyti juos su mažesne nuolaida, tačiau, siekdama sumažinti šalyje įsišaknijusią nekilnojamojo turto krizę, vyriausybė siekia dar didesnių nuolaidų ir kainų apribojimų. Socialinio būsto kaina Londone neturėtų viršyti £102 tūkst., o likusioje Anglijos dalyje - £77 tūkst.

Šis pasiūlymas buvo pristatytas dar prieš visuotinius rinkimus, tačiau susilaukė daugybės kritikos. Konservatorių planą pasmerkė dauguma būsto asociacijų, teigdami, kad tai prives prie dar didesnio būstų trūkumo, o toks sprendimas problemos visiškai neišsprendžia.

Nacionalinės būsto federacijos (angl. The National Housing Federation) atstovas sakė, kad valstybei tokia iniciatyva atsieis apie £5.8 mlrd. per metus. Parduodant gyvenamąjį plotą žemiau rinkos kainos ir suteikiant nuolaidą pirkėjams, likusi pinigų suma turės būti kompensuojamos būstų asociacijoms iš valstybės biudžeto.

Namą lengvatinėmis sąlygomis bus galima įsigyti nuomininkui jame pragyvenus bent tris metus. Pradinė būsto kaina bus 35 proc. žemesnė už rinkos vertės kainą. Už papildomai pragyventą laiką, kaina dar mažės po 1 proc. už kiekvienus name praleistus metus.

Norint įsigyti butą, po pirmų trijų gyvenimo metų, nuomininkams bus taikoma 50 proc. rinkos vertės kainos nuolaida, o su kiekvienais pragyventais papildomais metais nuolaida didės dar 2 proc.

2015 05 27 08:10
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt