penktadienis, liepos 3 d.
Būsto nuomos rinkos tendencijos Londone
tiesa.com

Kaip atrodo Londono nekilnojamojo turto nuomos rinka šiandien, po birželio-liepos mėn. sąstingio? Pasirodo, nuomos rinkos augimas rugsėjo mėnesį siekė 12 proc. Pasak nekilnojamojo turto agentūros „Douglas & Gordon“ ekspertų, rinka pradėjo augti nepaisant neigiamų prognozių dėl „Brexit“ referendumo.

Tai patvirtina ir agentūros „Knight Frank“ atstovai: būstų apžiūrų skaičius padidėjo 22 proc., naujai sudarytų nuomos sutarčių padaugėjo iki 5,5 proc. Tačiau yra ir ne tokia gera žinia investuotojams – nuomos kaina vidutiniškai krito iki 5 proc.

Didžiausio nekilnojamojo turto portalo „Rightmove“ duomenimis, nuomos skelbimų skaičius šį ketvirtį buvo 6 proc. didesnis nei per tą patį laikotarpį 2015 metais.

Kol kas įžvelgti galima vieną tendenciją – tarptautinių kompanijų Londone nemažėja, jų darbuotojų skaičius sparčiai nekinta, tačiau, dėl aukštų nuomos kainų patrauklesni tampa toliau nuo Londono centro esantys rajonai. Dar vienas svarbus pokytis – žmonės anksčiau nuomojęsi namus, dabar renkasi butus.

Pastebima, kad būsto savininkai, su nerimu laukę „Brexit“ pasekmių, po truputį grįžta į rinką siūlydami namus nuomai, kol nuspręs, ką daryti toliau, – parduoti ar laukti geresnių laikų.

Šis laikotarpis kritinis, tiek savininkams, tiek nuomininkams. Nuomininkai naudojasi proga – derasi dėl nuolaidų bei stengiasi išsinuomoti būstą trumpesniam laikotarpiui. Dažniausiai 6-9 mėnesiams.

Savininkai turėtų būti realistai. Esant dideliam būsto poreikiui ir siūlant žemesnes nuomos kainas būstą galima lengvai išnuomoti. Tačiau labai kelti kainų neapsimoka, nes rinktis yra iš ko ir nuomininkai renkasi pigesnius būstus. Daugelis savininkų ir nekilnojamojo turto agentūrų šiuo metu yra linkę pritaikyti nuolaidas, kad priviliotų nuomininkus.

Kokios gi tendencijos ateičiai nekilnojamojo turto nuomos sektoriuje Londone? Laikotarpis pakankamai neapibrėžtas ir rinka į pokyčius reaguoja jautriai. Itin svarbūs svaro kurso pokyčiai.

Žinoma, nekilnojamojo turto rinka yra stabilesnė. Prognozuojant nekilnojamojo turto pokyčius ilgesniam laikotarpiui reikia atsižvelgti į tai, kad svaro kurso kritimas gali privilioti nemažai investuotojų iš Azijos šalių. Pastarieji, įsigiję turtą Londone, jį išnuomotų ir taip mažintų nuomos kainas. Kitą vertus, šiuo metu Azijos bankai nėra linkę skolinti nekilnojamo turto investicijoms Londone.

Prognozuojama, kad artimiausiu metu sumažės migracijos srautai. Gyvenamojo būsto brokerių asociacijos (ARLA) ekspertų nuomone, mažės ne tik imigrantų skaičius, bet ir naujų namų statybos mastai, todėl nuomos kainos Londone vis dėlto išliks stabilios.

Atrodo, kad artėjantis laikotarpis bus tikras galvos skausmas tiek namų savininkams, tiek ir pirkėjams bei investuotojams.

Londono meras Sadiqas Khanas nenori, kad imigrantai paliktų Londoną. Jis teigia, jog žmogaus tautybė nėra svarbi, jei jis Londoną laiko savo namais. Tai liečia ir tarptautines kompanijas, kurias meras kviečia nepalikti Londono.

Kaip viskas pakryps, šiandien galima tik spėlioti. Juk yra ir dabar manančių, kad „Brexit“ išvis neįvyks. Pamatysime, juk laukti liko nedaug.

2016 10 27 12:55
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt