sekmadienis, spalio 25 d.
„Buvau prievartaujama savo policijoje dirbančio vyro” - policininkai yra trečdaliu rečiau baudžiami už smurtą namuose
tiesa.com
pixabay

Pasak iš 37 policijos nuovadų surinktų duomenų policijos pareigūnai bei kitas personalas, apkaltinti smurtu artimoje aplinkoje yra baudžiami net trečdaliu rečiau nei likusi visuomenės dalis. 

Apie 3.9% atvejų, kai apie smurtą artimoje aplinkoje auka pranešė juo kaltindama policijoje pareigas einantį asmenį baigėsi nuobaudomis.   

Tuo tarpu likusioje visuomenės dalyje šis rodiklis yra 6.2%.  

Dama Vera Baird, dirbanti su smurtu artimoje aplinkoje teigė, kad į šiuos rodiklius nežiūrima taip rimtai, kaip turėtų būti.  

Skaičiai, kuriuos pateikė Tiriamosios Žurnalistikos Biuras rodo, kad bent keturi policijos pareigūnai kas savaitę sulaukia bent keturių kaltinimų smurtu namų aplinkoje. Mažiau nei ketvirtadalis šių pareigūnų sulaukia nuobaudų.   

Suzanne (vardas pakeistas) papasakojo žiniasklaidos grupės BBC Victoria Derbyshire laidai, kad jos buvęs vyras, dirbęs policijos pareigūnu prieš ją smurtavo ne vienerius metus.  

Ji teigė galop iškvietusi policiją, kai jos vyras ėmė jai grasinti peiliu, tačiau atvykę pareigūnai ne ką tepadėjo.  

„Policininkai atvykę tik patarė jam išeiti pasivaikščioti ir nusiraminti. Su manimi jie išvis nekalbėjo” - teigė moteris.  

Ji teigia, kad smurtas tapo nevaldomu jos vyrui ėmus mušti jų šešerių metukų amžiaus sūnelį.    Suzanne pateikus skyrybų prašymą vyras ją išprievartavo.    

Ji su vaikais išsikraustė iš namų ir pranešė apie vyrą jo viršininkui.   

Smurto artimoje aplinkoje atvejais užsiimantis pareigūnas atvyko tirti bylos, tačiau Suzanne teigia, kad jos pareiškimas nebuvo priimtas ir vyro byloje neatsidūrė joks įrašas.  

Po kelių mėnesių mokytoja pastebėjo jos vyrą grubiai stumiant poros sūnų į automobilį.   

Policijos interviu, kurį Suzanne buvo leista pamatyti tik po ketverių metų, jos sūnus teigė, kad jo tėtis jį „bandė pasmaugti, jo rankos buvo jam ant gerklės”.  

Suzanne vyras ir šiuo atveju nesulaukė jokios bausmės.   

Moteris tiki, kad jos vyras buvo apsaugotas dėl pareigų.   

Nacionalinė labdaros smurtą artimoje aplinkoje patyrusiems asmenims organizacija SafeLives teigė, kad tai tėra ledkalnio viršūnė.   

Viena labdaros vadovių Suzanne Jacob teigė, kad moterys yra tildomos ir išnaudojamos galios pozicijoje esančių asmenų.   

Dama Vera Baird teigė, kad policijoje yra gynybinis tinklas vienas kitą palaikančių asmenų, tad policininkai ir net ištisos pajėgos „praleidžia pro ausis” informaciją apie baustinus kolegų veiksmus.   

2019 05 01 08:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt