ketvirtadienis, spalio 29 d.
Čempionės pasirinkimas: Angliją keičia į Lietuvą
tiesa.com

Po ne kaip susiklosčiusių Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių pusę metų buvo speliojama apie tolimesnius Rūtos Meilutytės karjeros planus. Nežinia buvo išsklaidyta spaudos konferencijoje - geriausia Lietuvos plaukikė, Londono žaidynių olimpinė čempionė treniruosis gimtajame Kaune.

Buvusiam treneriui Johnui Ruddui persikėlus dirbti Airijos rinktinės treneriu, 19-metė plaukikė treniravosi be konkretaus atsakymo, kokia ateitis jos laukia. Buvo manoma, kad plaukikė patrauks į Jungtines Amerikos Valstijas arba net Australiją.

R. Meilutytė patvirtino jau kelias savaites sklidusias kalbas – treniruotis ji lieka Lietuvoje. Ji tęs darbą su iš Panevėžio kilusiu plaukimo treneriu Pauliumi Andrijausku. Dar lapkritį R. Meilutytė grįžo į treniruotes Girstučio baseinei, Kaune. P. Andrijauskas anksčiau yra dirbęs tik su vaikais, bet ne aukšto lygio sportininkais. „Man malonu dirbti su Rūta, jis yra labiausiai motyvuota sportininkė iš visų, su kuriais teko dirbti“, – spaudos konferencijoje auklėtinę gyrė P. Andrijauskas.

Svarbiausias šių metų R. Meilutytės startas bus dalyvavimas Vengrijoje vyksiančiame pasaulio čempionate. Sportininkė neslėpė, kad buvo gavusi daugybę pasiūlymų ir galimybių iš federacijos, tačiau vis tik nusprendė likti Kaune. „Supratau, kad noriu likti gimtajame mieste, turiu didelę specialistų komandą. Esu laiminga čia būdama ne tik kaip plaukikė, bet ir kaip žmogus“, – pasakojo R. Meilutytė.

Pasak šalies plaukimo federacijos vadovo Emilio Vaitkaičio, R. Meilutytės sprendimas treniruotis Kaune nereiškia, kad ji visus metus praleis šiame mieste.

Plaukikė pasakojo, kad sportuodama „Girstučio“ baseine sulaukia labai daug gerų žodžių ir palinkėjimų. Olimpinė čempionė jau rimtai galvoja ir apie mokslus, tačiau tikino dar svarstanti variantus. E. Vaitkaičio nuomone, R. Meilutytės sprendimas turės didelės reikšmės kitiems jauniesiems plaukimams lavinti įgūdžius.

Šį sezoną R. Meilutytė startavo du kartus: gruodį Anykščiuose ir sausį Belgijoje. Anykščiuose savo mėgstamą rungtį – 100 m krūtine – trumpajame 25 metrų baseine plaukikė įveikė per 1 min. 5,2 sek., o Belgijoje 50 metrų baseine – per 1 min. 7,03 sek., ir taip įvykdė pasaulio čempionato normatyvą.

Per varžybas Lietuvoje ir Belgijoje bei dvi ilgas treniruočių stovyklas Ispanijoje R. Meilutytę lydėjo treneris P. Andrijauskas.

2017 02 15 09:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt