šeštadienis, rugsėjo 26 d.
Čikagoje - seminaras apie JAV pilietybės įgijimą
tiesa.com

Tvieskė rytinė saulė. Geltonas mokyklinis autobusas riedėjo Čikagos priemiesčio gatvėmis, pro langą šmėkščiojo sodeliai su žiedais apkibusiais obelimis, pražydusiomis levandomis, tulpėmis ir narcizais. „Aš čia jaučiuosi laisva“, - neatitraukdama akių nuo besikeičiančių vaizdų, pasakė Suu. Ji tik prieš tris savaites atvyko į Čikagą po penkerių metų gyvenimo užtvertoje pabėgėlių stovykloje Tailande, nes jos gimtinėje, Birmoje, politiniai neramumai tūkstančius civilių privertė bėgti į gretimas šalis ieškoti prieglobsčio.

Tą dieną, Suu su kitais imigrantais, karo pabėgeliais bei Čikagoje įsikūrusios nepelno siekiančios organizacijos „Refugee One“ savanoriais vyko į ekskursiją po Čikagos botanikos sodą. Ši ekskursija tėra tik vienas iš daugelio renginių ir programų, kurias organizacija siūlo savo nariams.
 
 
„Mūsų organizacija teikia paslaugas žmonėms, atvykusiems gyventi į Ameriką iš įvairiausių pasaulio šalių“, - kalbėjo „Refugee One“ generalinis direktorius Greg Wangerin.
 
„Nors pirmiausia stengiamės padėti žmonėms, bėgantiems nuo religinio, politinio ar rasinio persekiojimo, bet neatsisakome pagelbėti visiems, kurie kreipiasi į mus. Nėra jokio skirtumo iš kokios šalies žmogus yra atvykęs ir kiek laiko jis gyvena JAV“, - sakė jis.
 
Praėjusį pavasarį „Refugee One“ drauge su Balzeko Lietuvių kultūros muziejumi surengė seminarą, aiškinantį kaip įsigyti Ilinojaus valstijos medicininį draudimą „All Kids“, skirtą vaikams ir besilaukiančioms motinoms, nepriklausomai nuo jų imigracinio statuso.
 
Organizacija buvo įsteigta daugiau nei prieš dvidešimt penkerius metus ir daugeliui yra žinoma jos senuoju pavadinimu – „Interfaith Refugee and Immigration Ministries“ (IRIM). Praėjusį pavasarį organizacija pristatė savo naująjį pavadinimą „Refugee One“.
 
„Refugee One“/IRIM pirminis tikslas buvo padėti įkurdinti Čikagoje Vietnamo, Irano ir Irako karų pabėgėlius. Vėliau organizacija padėjo apgyvendinti žmones, atvykusius iš buvusios Sovietų Sąjungos, Rytų Europos, Artimųjų ir Tolimųjų Rytų bei Afrikos šalių.
 
Dauguma teikiamų paslaugų - nemokamos
 
Metams bėgant, „RefugeeOne“/IRIM išplėtė savo veiklą ir įsteigė edukacines, socialinės bei imigracinės pagalbos programas. Tarp jų yra profesinio paruošimo, įdarbinimo programos, rengiamos kompiuterio įgūdžių bei anglų kalbos pamokos, čia taip pat veikia vaikų būrelis bei moterų paramos grupė.
 
Centro darbuotojai konsultuoja ir paruošia dokumentus vyresnio amžiaus žmonėms, siekiantiems gauti invalidumo pažymėjimus bei valstijos paramą, „Medicare“ ir „Medicade“ draudimus.
 
„Ilinojaus valstija turi puikias socialinės paramos programas. Tačiau daugelis žmonių net nežino kokios yra galimybės ir kokia parama gali būti jiems suteikta. Dabar bendruomenėse daug bedarbių, žmonės gali prarasti savo namus, bet bijo kreiptis pagalbos, nes nežino ar gauta parama nepakenks siekiant gauti JAV pilietybę,“ - kalbėjo „Refugee One“/IRIM Viešųjų ryšių vadovas, Ilinojaus valstijos akredituotas visuomeninės paramos teikimo specialistas Olegas Malskiy. Jis pats yra imigrantas iš Ukrainos ir organizacijoje dirba jau dešimt metų.
 
„Refugee One“/IRIM padeda pildyti imigracinius dokumentus gauti žalias korteles ar JAV pilietybę, pasiruošti pilietybės egzaminui, lydi klientus į pokalbius su imigracijos pareigūnais.
 
Visos paslaugos yra nemokamos, renkamas tik minimalus mokestis už imigracinių dokumentų sutvarkymą.
 
„Dažnai žmonės į mus kreipiasi, kai jau būna pridaryta daug klaidų ir problemų. Pavyzdžiui, ateina prašyti pagalbos tada, kai gauna neigiamus atsakymus iš valdžios institucijų ar jau būna išleidę visas santaupas mokėdami advokatams. Klaidas ištaisyti yra kur kas sudėtingiau nei tinkamai paruošti dokumentus“, - sakė O. Malskiy. Jis pataria žmonėms nedvejoti ir kreiptis patarimo. „Žmonės nuvyksta į Socialinio draudimo įstaigą, neteisingai užpildo dokumentus ir gauna neigiamus atsakymus. Todėl reikia iš anksto žinoti kaip paruošti reikiamus dokumentus ir pildyti anketas“, - sakė jis.
 
„Refugee One“/IRIM per savo veiklos metus išplėtojo glaudžius ryšius su kitomis nepelno siekiančiomis organizacijomis, valdžios institucijomis, mokyklomis, ligoninėmis, prieglaudomis bei moterų paramos organizacijomis. „Jei mums paskambinęs žmogus negali gauti atsakymo, mūsų darbuotojai jį nukreips ten, kur jam bus padėta“, - sakė G.Wangerin.
 
Kiekvienais metais organizacija padeda 3000 imigrantų ir pabėgėlių. 31 „Refugee One“ darbuotojas, kurių didžioji dauguma patys yra imigrantai ar pabėgėliai, kalba 40 pasaulio kalbomis. „Didžioji mūsų darbuotojų dauguma dirbo užsienyje ir gerai žino kokie svarbūs gali būti vietinių žmonių patarimai ar pamokymai,“ - kalbėjo G.Wangerin, kuris daugiau nei dvidešimt metų gyveno ir dirbo užsienio valstybėse.
 
Organizacijai talkininkauja 200 savanorių, kurie naujai atvykusiems žmonėms padeda mokytis anglų kalbos, susipažinti su miestu, moko naudotis viešuoju transportu, sumokėti už sąskaitas, ar padeda nuvykti į ligoninę ar valstybinę įstaigą. Kalbėdamas apie tai, kas motyvuoja „Refugee One“ darbuotojus ir savanorius skirti savo laiką padėti kitiems, O.Malskiy sakė „malonu matyti besidžiaugiančius žmones, kai išsisprendžia jų problemos. Gyvenimas sudėtingas. Šiandien galbūt viskas gyvenime klostosi gerai, bet ryt galbūt prireiks pagalbos. Ir jei žinai kur kreiptis - tai yra labai daug.”
Rugsėjo 18 dieną, 10 val. Balzeko muziejuje rengiamas „Refugee One“ seminaras apie JAV pilietybės įgijimo galimybes ir reikalavimus. Įėjimas – nemokamas. Seminarą ves „Refugee One“ organizacijos Viešųjų ryšių vadovas, Ilinojaus valstijos akredituotas visuomeninės paramos teikimo specialistas O. Malskiy bei USCIS (United States Citizenship & Immigration Service) atstovai.
 

2010 09 07 15:50
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt