ketvirtadienis, birželio 24 d.
COVID vakciną kurianti kompanija: skiepas turėtų kainuoti apie 32 dolerius
Alfa.lt

Farmacijos kompanija „Moderna“ teigė, kad pagal pigesnį „pandemijos kainų“ planą jų kuriamos vakcinos kaina turėtų siekti nuo 32 iki 37 dolerių už dozę.

Portalo CNBC duomenimis, JAV Masačusetso valstijoje veikianti kompanija šiuo metu derasi su ne viena valstybe dėl didesnių naujos vakcinos užsakymų, o tai leis gerokai sumažinti bendrą medikamento kainą.

„Mes dirbame su viso pasaulio vyriausybėmis ir kitomis suinteresuotomis grupėmis, kad užtikrintume vakcinos prieinamumą net neišgalintiems susimokėti žmonėms, – teigė „Modernos“ vadovas Stephane‘as Bancelis. – Pagal PSO apibrėžimą pas mus yra pandemija. Todėl visa „Moderna“, kaip ir daugelis kitų ekspertų, manome, kad virusas niekur nedings, todėl reikės masiškai vakcinuoti žmones.“

Remiantis „Modernos“ apibrėžimu, vienas mažiausių vakcinos užsakymų yra „skaičiuojamas milijonais dozių“. Tačiau planuojama vakcinos kaina vis tiek yra gerokai didesnė nei JAV susitarime su kita šalies kompanija „Pfizer“ ir Vokietijos biotechnologijų kompanija „BioNTech“, kurios už vieną dozę reikalauja tik 19,50 dolerio.

S. Bancelis tvirtino, kad vakcina pandemijos laikotarpiu turėtų kainuoti „gerokai mažiau nei rinkos kaina“. Sukontroliavus viruso plitimą, kainos grįš į standartinius rėmus ir bus nustatomos pagal rinkos dėsnius.

„Moderna“ teigė, kad ji jau yra pradėjusi derybas su keletu pasaulio valstybių dėl mRNA-1273 vakcinos tiekimo ir jau yra gavusi per 400 mln. dolerių užstato. Praėjusią savaitę kompanija pradėjo trečiąjį vakcinos bandymų etapą su 30 tūkst. savanorių, siekdama patikrinti naujojo vaisto saugumą ir veiksmingumą. Tikėtina, kad bandymai turėtų baigtis iki spalio pradžios. 

2020 08 09 13:22
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt